ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» (надалі – ГО «ГАР») – це громадська організація людей з інвалідністю, яка покликана здійснювати заходи по сприянню активній реабілітації людей з ураженнями хребта та спинного мозку, які користуються кріслом колісним, шляхом впровадження принципів активної реабілітації з метою незалежного та повноцінного включення людей після травми хребта в усі аспекти життя суспільства.

Активна реабілітація – це комплекс заходів із застосуванням засобів фізичної культури та спорту, скерованих на самообслуговування, максимальну незалежність у повсякденному житті та побуті, інтеграцію та суспільну активність людини, що зазнала травми чи захворювання хребта та спинного мозку і внаслідок цього пересувається на кріслі колісному. Основними складовими процесу активної реабілітації є фізична, психологічна та соціальна реабілітація.

Рух активної реабілітації розпочався в Швеції в 1978 році, де була розроблена методика та започатковані табори активної реабілітації силами неурядової організації RG AKTIV REHABILITERING (раніше – Rekryteryngsgruppen). Філософія руху дуже швидко поширюється країнами Європи і з 1992 року потрапляє до України – у Винниках (Львівська область) відбувся перший табір активної реабілітації за спільною участі інструкторів та фахівців зі Швеції, Польщі та групи активістів з України.

Протягом 16 років програми проводилися силами згуртованої команди активістів із залученням волонтерів та спонсорських коштів, а у 2008 році ГО «ГАР» була офіційно зареєстрована та отримала статус Всеукраїнської – осередки організації почали діяти в 18 областях України. Організація є членом Міжнародної групи активної реабілітації, спільноти, що заснувала базові програми для осіб з пошкодженням спинного мозку у 19 країнах.

Лідери ГО «ГАР» є активними учасниками з формування політики центральному та регіональному рівнях:

 • Члени профільних комісій та робочих груп центральних, обласних, міських та селищних органів влади;
 • Члени робочих груп з питань вдосконалення законодавчо-нормативної бази профільних міністерств та відомств;
 • Радники з соціальних питань голів облдержадміністрацій.

Група активної реабілітації співпрацює з багатьма організаціями осіб з інвалідністю, в тому числі міжнародними, з питань формування цілеспрямованої політики та практики у сфері подолання проблем людей з інвалідністю в Україні, впровадженні положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, а також є членом Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України».

Табори

Учасників

Фахівців

Протягом 2017 року наші послуги отримали 80 людей, які мають ускладнену травму хребта та пересуваються за допомогою крісла колісного, що дозволило їм якісно покращити розуміння своїх можливостей, отримати нові необхідні в повсякденному житті знання та навички. Серед іншого стажування в групі сервісу пройшли 24 фахівця з фізичної реабілітації з різних куточків України, які змогли отримати унікальні знання та навички, які допоможуть їм значно покращити свою роботу та роботу своїх установ і, як наслідок, люди з інвалідністю більш якісні послуги з реабілітації.

Напрямки роботи ВООІ «Група активної реабілітації»:

 • Формування бази даних осіб з ураженням спинного мозку;
 • Проведення таборів активної реабілітації для людей з травмами хребта;
 • Реалізація програми «Перший контакт» у медичних та реабілітаційних закладах;
 • Проведення семінарів для інструкторів активної реабілітації з підвищення їх кваліфікації в рамках роботи на таборах;
 • Проведення семінарів для інструкторів активної реабілітації, які працюють по програмі «Перший контакт» із особами, які тільки отримали травму та знаходяться в гострому періоді;
 • Проведення семінарів для працівників медичних закладів, що працюють із пацієнтами з травмами хребта;
 • Проведення семінарів для працівників транспортної сфери задля навчання щодо правильності надання послуг та інформації людям з інвалідністю при користуванні транспортом – літаками, поїздами, автобусами тощо;
 • Співпраця з Міжнародною Групою активної реабілітації та організаціями, які працюють в напрямку активної реабілітації зі Швеції, Польщі, Білорусії, Литви;
 • Випуск тематичної літератури, методичних посібників, навчальних відеофільмів тощо.

ТАБОРИ АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Табір активної реабілітації – це один з найефективніших методів відновлення фізичного і соціального стану людини після травми хребта.

Метою табору є досягнення людиною у кріслі колісному максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя.

Філософія табору грунтується на гаслі – «навчився жити у колясці сам – навчи іншого». Головну роль в процесі навчання відіграють інструктори у колясках, які мають неабиякий психоемоційний вплив на учасників табору, оскільки служать переконливим прикладом можливості вести повноцінне життя на рівні зі звичайними людьми.

ПРОГРАМА «ПЕРШИЙ КОНТАКТ»

Важливим моментом для людини після травми спинного мозку, яка перебуває у лікарні чи реабілітаційному центрі, є перший контакт з інструкторами активної реабілітації.

Завданням програми «Перший контакт» є знаходження людини після травми та надання їй всесторонньої інформаційної підтримки, заохочення її до занять фізичними вправами та активного способу життя.

Інструктори першого контакту – це, у більшості випадків, люди, які перенесли такі ж самі травми хребта та спинного мозку та є прикладом можливостей людей, які живуть у кріслі колісному, вправно ним володіють, самостійні у побуті і несуть теоретичні та практичні  знання у сфері проблем та потреб людей після травм.

Окрім цього, інструктори першого контакту тісно працюють з родинами, інформуюючи їх про можливості і потреби людей після травми чи захворювання спинного мозку, стимулюючи їх до уникнення гіперопіки.

СЕМІНАРИ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ МЕДИЧНИХ ТА РЕАБІЛІТАЙНИХ ЗАКЛАДІВ

В рамках таборів активної реабілітації ГО «ГАР» проводить семінари для працівників медичних закладів, що працюють із пацієнтами з травмами хребта (фізичні терапевти, лікарі, медсестри, інструктори ЛФК), а також з викладачами вищих учбових закладів, які мають відношення до реабілітації.

Мета: Показати потреби і можливості людини з травмою хребта та спинного мозку у постлікарняний період.

Філософія семінару базується на можливості учасників подивитись на життя людини з травмою хребта з іншого боку, тобто вжитися  в ситуацію особи, яка пересувається у кріслі колісному, побачити ті моменти, яких не зауважували раніше, або яким не придавали значення.

Навчальний курс розроблений враховуючи досвід таких країн, як – Швеція, Польща, Великобританія, Сполучені Штати Америки.

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОТЯГОМ 2017 РОКУ

ПРОГРАМА «ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ» для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки і оборони України

Протягом останніх двох років інструктори ГО «ГАР» приймають участь в реалізації програми, яку виконують Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та Національний комітет спорту осіб з інвалідністю України» (НКСІУ).

Програма орієнтована на покращення психоемоційного стану цільової групи, формування психології оптимізму попри ураження, в т.ч. суттєві, здоров’я людини, її реальної готовності до інтеграції в «звичайне» оточення/життя, оволодіння навичками максимально самостійного життя незважаючи на отримані травми та порушення, але враховуючи їх.

У 2017 році проведено 7 таборів на теренах Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ, в яких взяли участь 76 бійців.

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ТОВ «МАСТЕР-АВІА»

10-11 січня 2017 року фахівцями ВООІ «Група активної реабілітації» було проведено навчально-практичний семінар «Супровід та допомога маломобільним пасажирам на транспорті» для працівників ТОВ «Мастер-Авіа».

Програма навчально-практичного семінару передбачала:

 • Теоретичні заняття – організація послуг для маломобільних пасажирів на авіатранспорті з урахуванням нозологічних особливостей (тренер Євгеній Свєт);
 • Практичні заняття – методи супроводу та допомоги пасажирам з порушенням зору (тренер Євгеній Свєт), методи супроводу та допомоги пасажирам з порушенням опорно-рухового апарату (тренер Володимир Азін).

Теоретичним підґрунтям семінару слугували:

 • Конвенція ООН по правам людей з інвалідністю
 • Напрацювання ГО «ГАР» – «Сфера обслуговування для всіх», «Доступна авіаподорож», «Супровід та допомога крок за кроком».

Практикум «Методи супроводу і допомоги людям з інвалідністю»

9 лютого 2017 року в приміщенні Київського міського дитячого діагностичного центру відбувся практикум для працівників центру на тему: «Методи супроводу і допомоги людям з інвалідністю», що включав в себе базові питання допомоги особам з інвалідністю при переміщеннях та їх методи:

 • Перехід з положення лежачи в положення сидячи;
 • Переміщення з ліжка на візок і навпаки;
 • Австралійське переміщення;
 • Допомога долання бордюрів та сходів.

Тренери: Володимир Азін, Алла Шовкун.

Найголовніше, що всі ці знання були відпрацьовані лікарями на практиці та отримали позитивну оцінку тренерів. В майбутньому заплановано проведення серії розширених семінарів для місцевих лікарів, а також залучення колег з інших медичних установ задля поширення цієї інформації.

ТАБІР АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ (І РІВЕНЬ)

З 4 по 15 квітня 2017 року на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ відбувся п’ятий табір активної реабілітації в рамках реалізації в Україні Міжнародного проекту ТЕАМ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

Участь в таборі приймали 20 людей з травмою хребта з різних областей України. Це був дванадцятиденний курс активної реабілітації, головною метою якого є досягнення людиною, що користується кріслом колісним максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя і отримання всіх необхідних навичок для повноцінного і самостійного життя.

Серед учасників табору АР окрім пересічних людей з травмами хребта також беруть участь внутрішньо переміщені особи з наслідками ушкодження спинного мозку, а також учасники та цивільні постраждалі в зоні проведення АТО.

Виконавцями проекту є UCP Wheels for Humanity (США), Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Українська асоціація фізичної терапії. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

ЗУСТРІЧ З ПЕРС РОЗЕН – ДИРЕКТОРКОЮ МІЖНАРОДНИХ ПРОГРАМ ОРГАНІЗАЦІЇ «UCP WHEELS FOR HUMANITY»

З 24 квітня по 5 травня 2017 року відбувся візит до України Перс Розен, директорки міжнародних програм організації «UCP Wheels for Humanity». Під час візиту Перс відвідала багато заходів та провела зустрічі з фахівцями, зокрема, в офісі Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Керівники ВООІ «Група активної реабілітації» та організатори таборів АР – Володимир Азін та Віталій Пчолкін, ознайомили з результатами роботи таборів активної реабілітації, які були проведені в рамках проекту ТЕАМ та поділилися планами на майбутнє.

Масштаби проведеної роботи дуже вражають, коли це бачиш своїми очима, і звіти не передають всього того, коли читаєш їх в Каліфорнії.

Перс Розен

Директор міжнародних програм, UCP Wheels for Humanity

ВСЕСВІТНІЙ БЛАГОДІЙНИЙ ЗАБІГ «WINGS FOR LIFE WORLD RUN»

7 травня 2017 року 111 міст у 58 країнах прийняли четвертий міжнародний благодійний забіг Wings for Life World Run. Весь світ стартував у ньому одночасно, попри різний час доби та погодні умови. Для участі у забігу зареєструвалися 155 288 осіб. Загалом учасники пробігли рекордні 1 431 183 км та зібрали 6,8 млн. євро на дослідження травм спинного мозку. У Києві забіг відбувся вперше на Трухановому острові у форматі App Run.

Група активної реабілітації вже понад 25 років працює по унікальній шведській методиці і повертає людей до повноцінного життя, не зважаючи на те, що після важких травм хребта вони вимушені пересуватися за допомогою коляски. Саме тому, на запрошення організатора забігу та Виконавчого директора TOP RUNNERS – Ігоря Кретова, лідери ГАР – Уляна та Віталій Пчолкіни стали амбасадорами Wings for Life World Run та спільно з іншими лідерами, волонтерами та колишніми учасниками таборів АР пробігли обрану дистанцію.

До забігу долучилися понад 500 людей, серед яких були олімпійська чемпіонка з біатлону Олена Підгрушна, марафонець та засновник Radio Sport Рома Лі, ультра марафонська команда Ігор Кретов та Григорій Сундук, чемпіон світу з пауерліфтингу Ігор Зайчук та багато інших.

Зібрані кошти дозволять дослідникам продовжити пошуки методів лікування травм спинного мозку.

ТАБІР АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ (І РІВЕНЬ)

З 28 травня по 7 червня 2017 року на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ відбувся шостий табір активної реабілітації в рамках реалізації в Україні Міжнародного проекту ТЕАМ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

Участь в таборі приймали 20 людей з травмою хребта з різних областей України. Це був дванадцятиденний курс активної реабілітації, головною метою якого є досягнення людиною, що користується кріслом колісним максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя і отримання всіх необхідних навичок для повноцінного і самостійного життя.

Серед учасників були люди з ампутаціями кінцівок, зокрема, одного передпліччя для якого було підготовлено спеціальну коляску з керуванням під одну руку, що дозволило опанувати навички самостійного управління кріслом колісним.

Завдяки співпраці з Асоціацією фізичної терапії, представники якої відвідали табір, вдалося забезпечити колясками активного типу 6 учасників табору, які мали погані коляски і під час табору пересувалися на колясках, які були закуплені в рамках проекту. По приїзді додому вони отримали коляски з протипролежневими подушками, документи були підготовлені протягом табору і зроблено необхідні заміри.

Виконавцями проекту є UCP Wheels for Humanity (США), Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Українська асоціація фізичної терапії. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

КУРАЖ БАЗАР БЛАГОДІЙНИЙ

17 і 18 червня 2017 року відбувся черговий Кураж Базар Благодійний, на якому збирали гроші на допомогу дітям з інвалідністю. Цього разу благодійну барахолку присвятили питанням соціалізації дітей з інвалідністю, а метою було повністю профінансувати табір для дітей з комплексними порушеннями і допомогти табору для дітей з порушеннями слуху.

У ці дні на благодійному Кураж Базарі було облаштовано великий ігровий майданчик, де діти мали змогу грати одне з одним незалежно від соціального статусу.

Лідери ГАР мали змогу долучитися до збору коштів, облаштувавши свою смугу перешкод на якій всі бажаючі мали змогу спробувати свої сили та зрозуміти – як це бути користувачем крісла колісного та які навички для цього необхідно мати. Після проходження смуги кожен міг залишити будь-яку суму за отримані навички. Всі зібрані кошти були передані організаторам, а гарний настрій і задоволення від виконаної роботи назавжди залишилися з нами!

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДО РУМУНІЇ

З 1 по 3 серпня 2017 року в рамках проекту TEAM Україна, завданням якого є впровадження комплексних реабілітаційних послуг в Україні та проведення спеціалізованих тренінгів для фахівців з фізичної терапії, відбулася робоча поїздка українських фахівців до Румунії.

Протягом трьох днів команда в складі трьох осіб – керівника проекту Олександри Каландяк, координатора проекту Юрія Метко та інструктора ВООІ «Група активної реабілітації» Дениса Майстренко, ознайомились з роботою та програмами громадської організації Motivation Romania Foundation, яка стала однією з ключових в системі реабілітації в Румунії, а її основними напрямками діяльності є працевлаштування, адаптаційний спорт, забезпечення мобільності для осіб з інвалідністю.

Багаторічний досвід колег з Румунії у створенні такої мережі послуг був дуже корисним для визначення наступних кроків командою проекту та плануванні роботи у 2018 році.

УЧАСТЬ У СКЛАДІ РОБОЧОЇ ГРУПИ «ЛЮДЯМ З ІНВАЛІДНІСТЮ – ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ»

6 вересня 2017 року в приміщенні ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» відбулася зустріч робочої групи «Людям з інвалідністю – Європейські стандарти працевлаштування», яка складалася з представників організацій громадянського суспільства за результатами якої було підписано Меморандуму про співпрацю.

Громадська організація «Правозахисна організація «Права людини» виступила ініціатором створення робочої групи та має на меті реалізацію амбітного соціального проекту «Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про Асоціацію Україна-ЄС», який фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом «Відродження» в межах проекту «Громадська синергія».

Стратегічною метою, найперше, є подолання стереотипів, які заважають людям з інвалідністю соціалізуватись у суспільстві. Тому маємо на меті покращити їм доступ до працевлаштування, нарешті подолати дискримінацію осіб з інвалідністю, забезпечити Європейські стандарти їхньої праці в Україні.

Робочою групою був затверджений план дій, своєрідна дорожня карта, яка має бути імплементована протягом року.

20 РОКІВ ПЕРШОГО ТАБОРУ АР В БІЛОРУСІ І 20 РОКІВ ГО «РАІК»

У 1997-му році, в місті Барановичі, відбувся перший табір АР в Білорусі. На цьому таборі вперше працював великий міжнародний десант – інструктори та волонтери зі Швеції, Польщі, України та Литви. В українську команду були запрошені – Валерій Головін (Миколаїв, техніка їзди), Ярослав Грибальський (Львів, важка атлетика), Галина Тупайло (Львів, група сервісу) і Марина Головіна – старша по сервісу.

У вересні, в місті Мінську, пройшов Республіканський Форум людей з інвалідністю на колясках, присвячений святкуванню 20-річчя організації, на який запросили і зарубіжних гостей – представника неурядової організації RG Aktiv Rehabilitering – Imre Czifrik (заступник голови, Швеція) , і учасників першого табору АР в Барановичах: Katarzyna Trok (Швеція), Марина Головіна (Україна) і Ігор Лаврентьєв (Литва).

УЧАСТЬ МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ КРАСИ «МІС СВІТУ НА КОЛЯСЦІ»

З 29 вересня по 7 жовтня в Польщі дві українки представляли нашу країну в конкурсі краси «Міс світу на колясках» (Miss Wheelchair World 2017) серед яких і наша лідерка Уляна Пчолкіна – членкиня правління, інструктор та організатор таборів активної реабілітації.

Їхніми конкурентками були дівчата з Польщі, США, Канади, Чилі, Мексики, Індії, Білорусі, Молдови та інших країн. Більшість з них у своїх країнах є громадськими активістками, які просувають ідеї рівності, недискримінації, фізичної доступності.

Соціальна ідея конкурсу Miss Wheelchair World – стверджувати, що жінка на кріслі колісному, в першу чергу, є жінкою, успішною, впевненою, красивою, без поправки на інвалідність.

Цей конкурс – гарна нагода заявити жінкам з різних країн, що інвалідність не обмежує. Кожна учасниця має свою історію боротьби із дискримінацією та стереотипами у суспільстві своєї країни. Вони надихають інших жінок не опускати руки, а боротися і досягати успіху. Ці жінки здатні змінити відношення до людей з інвалідністю в нашій країні.

ТАБІР АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ (І РІВЕНЬ)

З 3 по 14 жовтня на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ відбувся третій в цьому році і сьомий табір активної реабілітації в рамках реалізації в Україні Міжнародного проекту ТЕАМ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

Двадцять учасників з різних куточків країни протягом 12 днів отримували нові навички та опановували спортивні дисципліни, що дозволить їм після повернення додому розпочати більш активне, насичене та максимально незалежне від сторонньої допомоги життя.

Програма табору включала в себе тренування з чотирьох дисциплін – Техніка їзди, Загально-фізична підготовка, Настільний теніс, Аеробіка. Окрім цього, траиційно всі учасники прослухали цикл лекцій та бесід на різні теми стосовно особливостей життя після травми хребта, а також прийняли участь в спортивному дні з презентаціями видів спорту, крос-квесті, який мав на меті підсилити і без того хороший командний дух, відпрацювати навички здобуті під час табору та емоційно розвантажитися.

Виконавцями проекту є UCP Wheels for Humanity (США), Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Українська асоціація фізичної терапії. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДО НОРВЕГІЇ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З СИСТЕМОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КРІСЛАМИ КОЛІСНИМИ

З 2 по 6 жовтня 2017 року в рамках проекту USAID TEAM Україна відбувся робочий візит української делегації головною метою якого було вивчення системи забезпечення асистивними технологіями в Норвегії.

Українські фахівці мали можливість ознайомитися з досвідом Норвегії, ретельно вивчити питання фунціонування системи на національному рівні, її переваг та можливостей, які ця система надає пересічному громадянину. Велику увагу в Норвегії приділяють освіті фахівців, а саме як провести обстеження для підбору обладнання, як вибрати відповідний засіб та як адаптувати його при необхідності. Однією із фундаментальних відмінностей у системах є те, що для того, щоб отримати нове обладнання, користувач повинен повернути вживане.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає цю систему однією з найкращих в світі та рекомендує її до впровадження в інших країнах.

ТАБІР АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ (ДЛЯ ЛІДЕРІВ)

З 1 по 15 листопада відбувся табір активної реабілітації для лідерів, який був завершальним табором в рамках реалізації в Україні Міжнародного проекту ТЕАМ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

Формат табору відрізнявся від звичайних кількістю лекцій, запрошених спікерів та гостей. Дисципліни з поглибленою теорією, рівень практичних завдань – більш складний. Менеджмент тіла після травми, менеджмент сечового та кишківника. Останні наукові дослідження. Організація, стратегія, історія та філософія активної реабілітації. Фото та відео архіви витоків діяльності. Все відбувалося задля того, щоб нові лідери отримали максимальне розуміння процесів, які є рушійною силою нашої діяльності.

Виконавцями проекту є UCP Wheels for Humanity (США), Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Українська асоціація фізичної терапії. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

КРУГЛИЙ СТІЛ «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЮДЕЙ В УКРАЇНІ ВІДПОВІДНИМИ КРІСЛАМИ КОЛІСНИМИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЇХНЬОГО ЗДОРОВ’Я ТА ЯКОСТІ ЖИТТЯ»

16 листопада 2017 року відбувся круглий стіл «Забезпечення людей в Україні відповідними кріслами колісними для покращення їхнього здоров’я та якості життя» учасниками якого були представники міністерств, USAID, ВООЗ, НАТО громадських організацій, користувачі (члени їхніх сімей), представники служб забезпечення кріслами колісними, виробники та постачальники крісел колісних, фізичні терапевти.

Мета круглого столу – надати можливість учасникам поділитись досвідом та ідеями стосовно забезпечення кріслами колісними та скласти план дій для покращення забезпечення відповідними засобами в Україні.

Віталій Пчолкін спільно з Перс Розен, директоркою міжнародних програм організації «UCP Wheels for Humanity», представили 8-крокову модель Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) щодо процесу надання послуг із забезпечення кріселами колісними.

Аналіз ситуації в Україні показав, що найпріоритетнішими проблемами є брак фахівців, недостатність відповідних крісел колісних для різних груп споживачів та слабка поінформованість. За результатами круглого столу буде підготовлено стратегічний план покращення процесу забезпечення кріслами колісними в Україні.

ПІДСУМКИ РОКУ ТА ПЛАНУВАННЯ РОБОТИ У 2018 РОЦІ

Під час Табору активної реабілітації відбувся звіт та обговорення роботи організації протягом 2017 року. Заслуханий звіт був одноголосно схвалений, зроблені необхідні висновки, які дозволять в майбутньому покращити нашу роботу.

Засіданням Правління було ухвалено необхідність оновлення персонального складу та керівників осередків ГО ГАР у зв’язку з суттєвим оновленням активу організації. Також було ухвалено рішення про створення нових осередків задля підсилення роботи організації в областях.

В підсумку відбулося планування діяльності в 2018 році – заплановано проведення трьох таборів активної реабілітації. Два змішаних табори І рівня (червень, вересень), а також вперше з 2013 року ми проведемо табір для людей з травмою шийного відділу хребта (листопад). Всі три табори відбудуться на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру.

ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ

Проведення таборів активної реабілітації для осіб з інвалідністю*

*(за рахунок коштів третіх сторін)

грн

Для зв'язку

7 + 1 =