На Львівщині завершився черговий,  дев’ятий, табір активної реабілітації, що проходить в рамках реалізації в Україні Міжнародного проекту ТЕАМ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», який проходив на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ.

Виконавцями проекту є UCP Колеса для людства (UCP Wheels for Humanity) (США) та Національна Асамблея людей з інвалідністю України. Такий масштабний та корисний проект є можливим за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Методика таборів активної реабілітації запозичена у шведській організації Рекрітерінгс Группен (Rekryteringsgruppen), яку з 1992 року в Україні впроваджує Група активної реабілітації.

Табір активної реабілітації – це комплекс заходів який спрямований на те, щоб дати людині з травмою хребта максимальну незалежність у повсякденному житті. Розвинути в людині громадську активність і інтеграцію в суспільство після травми або захворювання спинного мозку. Основна складова програми реабілітації табору є фізична, соціальна і психологічна реабілітації.

Основна мета табору – це досягнення людиною яка пересувається на кріслі колісному повної незалежності від сторонньої допомоги або звести її до мінімуму, тим самим поліпшити комфорт і якість свого життя.  Табір має свою власну філософію – «навчився жити в колясці сам – навчи іншого». Дана філософія полягає в тому, що в процесі навчання самостійності беруть участь та грають велику роль, інструктори в колясці, так як вони слугують прикладом, як можна вести повноцінне, яскраве життя, перебуваючи в колясці.

Програма табору активної реабілітації, який тривав дванадцять днів складалась з таких дисциплін та заходів, як освоєння техніки володіння коляскою активного типу; школа самообслуговування; заняття з аеробіки;  заняття із загальної фізичної підготовки.

Учасники освоїли техніку стрільби з лука, отримали навички в спортивних дисциплінах як боче, крокет, новус, дартц , а також з настільного тенісу. Навчились самостійно доглядати та ремонтувати свою коляску.

Пройшли теоретичний блок, лекції, зокрема: «Профілактика ускладнень після травми: контрактури, пролежні, опіки »,«Спорт для людей у візках»,«Прокреації», «Правові аспекти людей з інвалідністю »,« Історія активної реабілітації » та багато іншого.

У всіх учасників, які пройшли табір активної реабілітації, відбувається переоцінка життєвих позицій, що стимулює їх на незалежне життя, люди отримують потужний емоційний підйом, що налаштовує їх на активний спосіб життя: здобувати освіту, працювати, займатися бізнесом, спортом, створювати сім’ї та бути щасливими. Якщо не можеш змінити ситуацію – зміни своє ставлення до ситуації! Став цілі та йди вперед.

Табір пройшов в дуже дружній, веселій атмосфері. Учасники подолали безліч внутрішніх бар’єрів, отримали великий багаж знань, які допоможуть долати усі перешкоди до поставлених цілей!