16-17 квітня 2018 року в рамках проекту ТЕАМ Україна відбувся тренінг «Менеджмент нейрогенного сечового міхура та кишківника при ураженні спинного мозку». Протягом двох днів учасники поглиблювали свої знання щодо міждисциплінарного підходу у роботі з особами, які перенесли травму спинного мозку.

Окрім, інструкторів Групи активної реабілітації, які в рамках проекту виступатимуть в якості тренерів-наставників, участь у тренінгу взяли лікарі, фізичні терапевти та медичні сестри з Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (м. Львів), Київської обласної клінічної лікарні (м. Київ), Запорізької обласної клінічної лікарні (м. Запоріжжя) та Науково-дослідного інституту (м. Харків), які з червня 2018 року спільно будуть працювати реабілітаційних відділеннях.

Протягом семінару учасники отримали грунтовну теоретичну частину, а також на практиці визначити переваги і недоліки різних засобів інконтиненції, які використовуються для налагодження діяльності нейрогенного сечового міхура. Розглядався алгоритм менеджменту рефлекторного і нерефлекторного сечового міхура, інфекції сечовидільної системи, які можуть виникнути та їх профілактика згідно європейських протоколів.

Аналізували командний підхід та роль кожного члена міждисциплінарної команди у менеджменті нейрогенного кишківника для покращення якості життя осіб, які перенесли травму спинного мозку.

Тренерами було пророблено плідну роботу, завдяки чому кожен учасник отримав не тільки якісні знання та навички, але й мав змогу поділитися власним досвідом із зазначених питань.

Інформаційна довідка:

Тренери-наставники, в своїй більшості, були обрані зі складу лідерів Групи активної реабілітації, як люди, які мають відповідні знання і працюють в своїх регіонах інструкторами програми Перший контакт, який реалізує в Україні Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю “Група активної реабілітації” вже протягом 25 років.