Група Активної Реабілітації на численні запити наших членів вкотре підготувала і направила звернення до Міністра інфраструктури Володимира Омеляна та керівника ПАТ «Укрзалізниця» – Євгенія Кравцова, з пропозицією провести нараду за участі відповідальних осіб та громадськості.


Наше звернення було розглянуто та 18 січня відбулася нарада під головуванням Володимира Омеляна участь у якій прийняв Віталій Пчолкін, виконавчий директор ВООІ «Група активної реабілітації» і долучився до обговорення та запропонував можливі варіанти вирішення проблеми.

Протягом п’яти років ПАТ «Укрзалізниця» та Міністерство інфраструктури України не можуть реалізувати повноцінну систему купівлі квитків он-лайн для людей з інвалідністю. Головною проблемою є відсутність реєстру осіб, які мають право на пільгу, в Мінсоцполітики. Ця формальність змушує людей по декілька разів їздити на вокзал. Перший – щоб написати заяву, а другий – після підтвердження замовлення, щоб викупити квитки, якщо такі будуть взагалі знайдені.

Група Активної Реабілітації запропонували звернутися до досвіду Білорусі, як приклад функціонування подібної системи замовлення за рахунок долучення фотокопії довідки про інвалідність. Надано роз’яснення її роботи нашими партнерами ГО «Республиканська асоціація інвалідів-колясочників».

В свою чергу, представник ПАТ «Укрзалізниця» запевнив, що вони повністю готові технічно до впровадження системи, а технічний спеціаліст Міністерства соціальної політики України повідомила, що вони вже розробили технічну складову реєстру і наразі приступають до спільного тестування з Укрзалізницею.

В підсумку умовно було визначено реалістичні терміни впровадження протягом цього року, але завдання оптимістичне реалізувати систему протягом двох місяців. Володимир Омелян поставив завдання реалізації системи, як однієї з пріоритетних напрямків.