Група Активної Реабілітації

#З 14 по 16 вересня у Відні відбулась 55-а Міжнародна наукова конференція ISCoS (International Spinal Cord Society)

Метою конференцій цієї організації є поширення інформації про усі сучасні технології та нові наукові дослідження, які стосуються сфери покращення якості життя пацієнтів, що мають травми чи захворювання хребта та спинного мозку у фармакології, лікуванні, реабілітації.

dsc07885

На конференції виступають із доповідями як фахівці сфери нейрохірургії і нейрореабілітації, так і особи, що мають травму хребта та спинного мозку, які діляться своїм досвідом, напрацюваннями чи результатами досліджень. Ці конференції заохочують студентів медичних спеціальностей, студентів – фізичних терапевтів чи ерготерапевтів подавати наукові статті до збірника конференцій, а також представити свої дослідження під час конференції.

У рамках конференції відбулась сесія Міжнародної Групи Активної Реабілітації на тему «40 років спільноті, що заснувала базові програми для осіб з пошкодженням спинного мозку у 19 країнах: ключові моменти, можливості та проблеми». Доповіді мали представники кількох країн – Швеції, Польщі, Греції, Білорусії, України, Норвегії. Коротко було озвучено історію розвитку руху Активної реабілітації, як цей рух поширювався на інші країни та короткий обрис проблем, позитивного досвіду і розвитку, зовнішніх і внутрішніх впливів на можливості просування чи розвитку програм активної реабілітації у кожній із країн.

dsc07857

Нашу країну на цій конференції представляла член Правління ВГОі «Група активної реабілітації» Оксана Федорович із доповіддю про стан активної реабілітації в Україні. Власне у своїй доповіді Оксана акцентувала увагу на певні моменти, з якими стикнулась Україна з часу Революції гідності, потім анексії Криму та війною на Сході і яким чином це вплинуло на розвитку активної реабілітації. Були за торкнуті  питання втрати адаптованої бази в Євпаторії, на якій останнім часом проводилось багато таборів АР, що в свою чергу призвело до часткового дефіциту інструкторсько-волонтерського складу та інвентаря.

Також зараз не проводяться табори АР для осіб з травмою в шийному відділі хребта, які успішно проводились на базі в Криму, ця робота відкладена на майбутнє. Зараз розбудовується база в Карпатах, яка на сьогодні є основним місцем проведення таборів АР. На сьогодні завдяки роботі різних громадських та державних організацій, у співпраці з ГАР успішно відновлено проведення таборів АР, учасниками яких є хлопці, що пройшли війну та цивільні постаждалі внаслідок війскових дій на сході України.

dsc07846

dsc07833

dsc07836