16 листопада 2017 року відбувся круглий стіл «Забезпечення людей в Україні відповідними кріслами колісними для покращення їхнього здоров’я та якості життя» учасниками якого були представники міністерств, USAID, ВООЗ, НАТО громадських організацій, користувачі (члени їхніх сімей), представники служб забезпечення кріслами колісними, виробники та постачальники крісел колісних, фізичні терапевти.

Мета круглого столу – надати можливість учасникам поділитись досвідом та ідеями стосовно забезпечення кріслами колісними та скласти план дій для покращення забезпечення відповідними засобами в Україні.

Розглядалися наступні питання:

  • аналіз наявної ситуації забезпечення відповідними кріслами колісними в Україні;
  • пріоритети щодо визначення проблемних аспектів забезпечення кріслами колісними, який включає доступ до послуг, обстеження та отримання, підтримка, ремонт та подальше спостереження, навчання фахівців з метою покращення якості життя користувачів, розглядаючи як недоліки так і можливості процесу забезпечення;
  • план дій відповідно до рекомендацій ВООЗ щодо 8 кроків забезпечення кріслами колісними, враховуючи соціальну, економічну та політичну відповідальність.

Виконавчий директор ВООІ «Група активної реабілітації» Віталій Пчолкін також мав виступ, в якому спільно з Перс Розен, директоркою міжнародних програм організації «UCP Wheels for Humanity», представили 8-крокову модель Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) щодо процесу надання послуг із забезпечення кріселами колісними.

Організатори висловили особливу подяка міжнародним експертам – Тер’є Санду, Представнику Міністерства соціального захисту Норвегії, та професору Джону Перлману, директору міжнародного товариства професіоналів у сфері забезпечення кріслами колісними (ISWP), Університет Піцбург, США, які поділились своїм досвідом та найкращими світовими практиками.

Аналіз ситуації в Україні показав, що найпріоритетнішими проблемами є брак фахівців, недостатність відповідних крісел колісних для різних груп споживачів та слабка поінформованість. Учасники круглого столу отримають звіт, який включатиме стратегічний план покращення процесу забезпечення кріслами колісними в Україні. Це будуть перші кроки на довгому шляху покращення якості життя користувачів крісел колісних.

Захід відбувся в рамках реалізації в Україні Міжнародного проекту ТЕАМ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації». Виконавцями проекту є UCP Wheels for Humanity (США), Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Українська асоціація фізичної терапії. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).