Група Активної Реабілітації

#Відкриваємо сезон таборів активної реабілітації в 2015 році

14 квітня 2015 року Правління ВГОі «ГАР» провели Skype-конференцію участь в якій взяли – Грибальський Я., Азін В., Федорович О., Головіна М. та Фоміна Т. Головним питанням на порядку денному було відновлення таборів активної реабілітації та організація роботи в поточному році.

Рішення: табори відновити, опитати організаторів, що готові були працювати на заходах в 2014 році та сформувати календар заходів 2015 року. Базою для проведення ТАР буде ЗРСЦ НКСІУ (Львівська обл.) і всі робити змішаними, поки що не відокремлювати ТАР для осіб з травмою в шийному відділі хребта (через особливості цього заходу).

Усвідомлюючи можливі складнощі формування складу таборів, як учасників, так і персоналу, через велику кількість людей, що покинули свої помешкання з Донбасу та Криму, розглянути можливість зменшення кількісного складу, а саме, до 42 осіб (21 учасник та 21 особа персоналу). Взяти до уваги необхідність залучення в програму активної реабілітації бійців, що отримали травму хребта та спинного мозку в зоні АТО. Актуальним на сьогодні є питання підтримання контакту з нашими інструкторами та волонтерами на окупованих територіях та пошуку варіантів спільної роботи на заходах організації.

І ось розпочалась робота: зустрічі, листування та телефонні розмови з колегами та друзями по всій Україні. На мої слова: «Розпочинаємо організацію таборів на Західному центрі. Чи готові ви працювати в цьому сезоні?» Однакові емоції та фрази: «Невже!?! Нарешті! ТАК!! Скучили за цією роботою, за атмосферою таборів, один за одним. Це найкраща новина за останній час!».

А ще протягом останнього тижня відбувалось таке:

Андрій, волонтер зі Львова: «Я так чекав на запрошення працювати на таборі, але маю повістку – завтра йду в армію. Всім – величезний привіт!»

Бажаю йому удачі та берегти себе!

Ілона Студена (Так! Так! Бачила її на власні очі у Львові): «Всім – привіт величезний! І найкращі побажання» Відповідала на безліч її питань – як ми працюємо без підтримки шведів, хто зі «старої кадри» ще буває на таборах, в кого і як склалося життя.

І безліч новин у друзів – кольоровий калейдоскоп: народились дітки.., одружуємось…, переїхали.., навчаюсь новій професії.., нова робота.., збільшив кількість вуликів.., купили квартиру…»

Мені повезло – я говорила з багатьма, очікую на особисту зустріч 2 червня в Західному центрі з тими, хто буде працювати на червневому таборі. А ви зможете дізнатись про все особисто за тією ж адресою на одному з таборів цього сезону.

Отже, так виглядає календар заходів ВГОЇ ГАР на 2015 рік:

  • ТАР 1 рівня, 02-14 червня. Організатори: Фоміна Т., Пчолкін В., Шовкун А./Оніщенко Д.
  • ТАР 1 рівня, 02-14 вересня. Організатори: Смирнова У., Тупий Т., Цуркан Т.
  • ТАР 1 рівня, 15- 24 жовтня. Організатори: Азін В., Бурич А., Шевченко Н/ Шовкун А.
  • РСЗ (Зимова реабілітація та збори лідерів ГАР), грудень. Організатори: визначаються.

Як в складі так і в термінах осінніх таборів можливі зміни.

Довідка: більшість таборів активної реабілітації для людей з травмою хребта та спинного мозку з 2003 року проводились на базі Національного центру параолімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів «Україна» м. Євпаторія. Останній табір на цій базі ВГОІ ГАР, за підтримки Укрцентру «Інваспорт», був проведений восени 2013 року.

В 2014 році, з початку окупації Криму, заходи нашої організацій проводилися в м. Київ (квітень, збори лідерів ГАР та пошуки нових стратегій роботи організації) та в ЗРСЦ НКСІУ, Львівська обл. (червень, табір-семінар для лідерів ГАР та аудит бази для проведення ТАР 1 рівня).

Також, 2014 рік став платформою для місцевих ініціатив наших лідерів. З деякими з цих ініціатив ви мали можливість знайомитись через сайт та групи в соцмережах: Facebook та Вконтакті.

Фоміна Тетяна