Група Активної Реабілітації

#Fashion Inclusia 2021

Проєкт FASHION INCLUSIA реалізується за підтримки Українського культурного фонду та покликаний допомогти людям з інвалідністю реалізуватися у сфері моди та дизайну. Учасниці та учасники проєкту опановують теоретичні знання і практичні навички в ключових професіях індустрії – візаж, стиль, фотографія.

Фешн-індустрія вже давно вийшла за рамки стандартів 90-60-90. На часі — різноманіття та інклюзивність.

Fashion Inclusia — це можливість для людей з інвалідністю реалізувати свій потенціал в даній галузі креативних індустрій.

І ми це доводимо власним прикладом!

Завдання проєкту


  • Теоретичний онлайн курс – провідні фахівці в галузі проводять лекції та семінари-практикуми з учасниками проєкту напередодні Українського тижня моди (Ukrainian Fashion Week)
  • Практичний курс – під час Ukrainian Fashion Week учасники працюватимуть за обраним напрямом – підготовка моделей для показу, робота в командах дизайнерів, знімання подіумних фоторепортажів та стріт-стайл фотографії

#ПЕРШИЙ ЕТАП

В рамках першого етапу проєкту, який проходив з 30 липня по 30 серпня 2021 року, шляхом анкетування було відібрано 30 учасниць та учасників, які проходили онлайн навчання на платформі Google Classroom, в якому провідні фахівці в галузі проводили лекції і семінари-практикуми з метою введення в спеціальність та підготовки до роботи на Ukrainian Fashion Week No Season.
Понад 30 учасників із різних куточків України протягом трьох тижнів прослуховували тематичні лекції про фешнфотографію, фешнвізаж та стилізацію модних зйомок.

Всі учасники проходили групові та індивідуальні онлайн-зустрічі з психологинею Даною Нечипорук та курс професійного зростання від Роксоляни Кравчук.
Будь-який розвиток має бути все стороннім, тому курс був наповнений не тільки вузькопрофільними темами, але й максимально універсальними, зокрема, тренерка з майндфулнес — Роксоляна Кравчук, авторка платформи особистісного та організаційного розвитку — Open Mindfulness, яка не один рік консультує багатьох лідерів, розкрила важливі для особистісного розвитку теми самоменеджменту, ролі емоцій в житті людини, взаємозв’язок мотивації, цілей та цінностей, компоненти мотивації (зовнішню винагороду, внутрішню та задоволення від процесу), способи мислення крізь призму біології, мови та культури, технології життєстійкості та інші важливі аспекти.
Пізнання себе є основою для стійкого розвитку людини.
Своїм досвідом фотозйомки на кріслі колісному ділилися фотографи у кріслах колісних - Володимир Данилюк та Еліна Околіт, які поділилися лайфхаками де пройти навчання, у яких додатках обробляти фото, створення комфортної атмосфери на фотосесії, підбір техніки, підготовка до зйомки та підбір локації.

#Викладачі курсу

Валерій Ведута — фешн-фотограф, чиї роботи публікувалися у Vogue.it, Vogue, Vogue.ua, Fashionweek.ua, Bird in flight, Harpers Bazaar, Officiel-online. Фешн-зйомка — одна з ключових складових модної індустрії.

На своїх лекціях він розповідав про самоідентифікацію себе як фотографа, професійні навички, якими має володіти фешн-фотограф, у чому та де черпати натхнення, як створити свій авторський стиль тощо.

Тетяна Бойко — фешн-візажистка з 20-річним досвідом, засновниця та викладачка Авторської Школи Стилю та Макіяжу BOYKO BEAUTY SCHOOL.

Під час проходження курсу слухачі дізнавалися про те, як створювати образи моделей, створити особистий б’юті бренд, розробити повний образ (зачіску, макіяж, одяг, прикраси) та інші важливі нюанси.
Ольга Навроцька - фешн-стилістка журналу PINK Magazine Ukraine. Працювала та співпрацювала, як фешн-стилістка з журналами JOY, Forbes Ukraine, Elle, L'Officiel Online Ukraine, Vogue, Sicky, Recens Paper. Створювала образи для відомих українських артистів та артисток - ONUKA, Аліна Паш, Тараса Тополі, Monatik, Iвана Дорна, Kazka, Pianoboy, Jamala, Alyona Alyona тощо.

Варвара Барто — фешн-стилістка, співпрацювала з виданнями L’Officiel, Elle, Vogue, Forbes, артистами Kazka, Jamala, Іван Дорн, Alyona Alyona та іншими.

Спільно розробляли та викладали курс з стилістики фешн-показів, зокрема, розкривали теми важливості участі у конкурсах для дизайнерів, створення власних перформансів, інклюзивних зйомок, наповнювати сенсом роботу та розкривали особливості роботи з відомими людьми та брендами.
Денис Майстренко - технічний спеціаліст проєкту та директор соціального підприємства ІнваФішки, вивчав потреби та розповів як дбати про справність коляски, чистити її та робити регулярні чекапи, самовиражатися за рахунок індивідуального стилю.

Дана Нечипорук – підлітковий психолог, психотерапевт. Комплексно вивчала запити та емоційні стани учасників та учасниць, надавала індивідуальні консультації та в групах розбирала психотипи (батько, дорослий та дитина) і як знайти баланс у цих трьох станах.

Програма з візажу містила два блоки - базовий та поглиблений. Базовий курс містив інформацію про основні засади нанесення повсякденного макіяжу та догляду за шкірою обличчя. Поглиблений курс містить десятки різноманітних відео, що дозволяє зануритися у світ візажу та за належної практики досягнути професійного рівня.
Все це стало можливим завдяки незамінній ідейній, емоційній та моральній підтримці засновників UFW Володимира Нечипорука та Ірини Данилевської, а також великої кількості спеціалістів, які ділилися своїм досвідом і підтримували дівчат
Висловлюємо подяку

#Відеощоденники бекстейджу UFW#Фото моделей

Відгуки учасників — Павлусь Анна

Напередодні найголовнішої модної події ми запитали у декількох відібраних учасниць курсу їхні враження та передчуття. За професією модельєр-конструктор. До проєкту працювала і працює індивідуально з різними клієнтами, створюючи для них одяг. Але для деяких стала навіть психологинею.
>Всі новини

Проєкт Fashion Inclusia реалізується за підтримки Українського культурного фонду в рамках програми Інклюзивне суспільство.