Група Активної Реабілітації

#Прохолодна погода не завада табору АР на базі ЗРСЦ в жовтні

Плануючи минулого року табір АР на жовтень місяць ми мали певні занепокоєння з приводу погоди у Західному центрі в цей час, але розуміючи важливість заходу були впевнені, що незалежно від того захід відбудеться. Так і сталося – хоч і було прохолодно, але ж табір успішно відбувся і 19 учасників все ж таки отримали всі необхідні навички для повноцінного і самостійного життя.

Учасники табору АР та семінару НАІУ Табір активної реабілітації вже втретє в цьому році відбувся на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ з 15 по 24 жовтня 2015 і вже традиційно став можливим завдяки фінансуванню та підтримці Українського центру “Інваспорт” та Західного реабілітаційно-спортивного центру. Цим табором ми вже остаточно відпрацювали програму в умовах нового центру і тепер впевнено можемо констатувати, що незважаючи на відсутність басейну та спортивного комплексу табори активної реабілітації проводити можна, при цьому їх якість в жодному разі не втрачається. Але реабілітаційно-спортивний комплекс ми все ж таки чекаємо…

Програма табору включала в себе тренування з чотирьох дисциплін (Техніка їзди, загально-фізична підготовка, настільний теніс та аеробіка), серію лекцій та бесід на різні теми та ігровий день з презентаціями видів спорту. Чи не єдиною відмінністю від вересневого табору АР була проведена нова для Західного дисципліна Кавардак, завданням якої була наочна демонстрація можливостей людини у колясці в побуті. Три команди мали завдання впоратися з неслухняною дитинкою (наші волонтери), яких було потрібно вдягти, вмити, нагодувати і потім наглядаючи за нею прибратися в кімнаті. Одразу можу сказати – завдання не просте, але всі команди витримали цю перевірку і найголовніше з гумором! Ось коротенький трейлер, який зробив наш волонтер на телефоні (суть зрозуміла, повна версія в процесі):

В черговий раз Західний реабілітаційно-спортивний центр простягнув руку допомоги та вирішив вкрай болюче питання закупки засобів медичного призначення, в тому числі особистої гігієни, для учасників табору за що ми вкотре висловлюємо щиру вдячність, адже без цих речей табір просто не може відбутися. Окрім “традиційних” меценатів хочемо подякувати за співпрацю та надану всебічну допомогу – ТОВ “Ваше здоров’я трейдінг”, Дніпропетровському виробничо-учбовому підприємству УТОС та приватним підприємцям.

Представники ТОВ “Ваше здоров’я трейдінг” також прийняли участь в одному з заходів нашого табору та розповіли про останні світові тенденції у розробках інвалідних колясок та надали змістовні рекомендації щодо правильності та особливостей підбору інвалідних колясок.

Останні чотири дні паралельно з табором відбувався навчально-практичний семінар для фахівців транспортної галузі «Супровід та допомога маломобільним пасажирам на транспорті» в рамках Всеукраїнської програми Національної Асамблеї інвалідів України “Створення в Україні безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлово-громадського призначення” та на запрошення Міністерства інфраструктури України. Організатором семінару був Виконавчий директор ВГО “Група активної реабілітації” Володимир Азін.

В один із днів було проведено “День відкритих дверей” під час якого присутні мали змогу ознайомитися з програмою табору АР та діяльності ГАР в цілому. Серед гостей були вже названі учасники семінару НАІУ, представники ТОВ “Ваше здоров’я трейдінг” та програми НАТО в Україні – Василь Литвинчук разом із своєю колегою.

Ще на початку року ми всі дуже переймалися проведенням табору в умовах Західного центру, але як показав останній в цьому році табір активної реабілітації – дарма! Програма налаштована і відпрацьована, все інше – дрібниці.

До зустрічі на таборах в 2016 році! Хто не заповнював анкету, нагадую, вона доступна тут, не зволікайте.

Завантажити фотографії з табору ви можете на нашій сторінці в Google+.

Віталій Пчолкін,
організатор табору АР “Захід-3”