Група Активної Реабілітації

#Табір АР “Захід-2” успішно відбувся у Західному РСЦ

Всі хто слідкує за тим, що відбувається на сайті “Групи Активної Реабілітації” давно помітили, що все частіше стає доброю традицією радувати наших читачів гарними і приємними новинами. Ось і цього разу хочеться розповісти про гарну подію яка відбулась нещодавно.

З 5 по 14 вересня 2015 р. у комфортабельних умовах на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету інвалідів України, яка знаходиться в с. Яворів Турківського району на Львівщині, відбувся Табір Активної Реабілітації в якому взяли участь 19 учасників з різних областей України. Вони пройшли десятиденну програму реабілітації, спрямовану на те, щоб зробити кожного з них максимально незалежним і вільним від сторонньої допомоги в повсякденному житті. Це люди з різним рівнем травми хребта, а також з різним рівнем фізичного стану і терміном травми. Для учасників ТАР — це не тільки навчання, одержання практичних навичок, а й теоретичні знання, необхідні людині після травми хребта, шанс знайти нових друзів, повірити у свої можливості і відкрити для себе щось нове.

Фото 0

фото1

У програмі табору були заняття з Техніки їзди на колясці, Загальної фізичної підготовки, Настільного тенісу та Аеробіки. На вечірніх заходах висвітлювалися теми “Спорт для людей у колясках”, “Профілактика ускладнень після травми: контрактури, пролежні ,опіки”, “Сексуальні питання та Прокреація”, “Правові аспекти інвалідності”, “Історія активної реабілітації”, ”Самообслуговування”, “Коляска активного типу”, “Фріланс та працевлаштування” та інші. Учасники не тільки слухали лекторів, але й отримували відповіді на всі хвилюючі питання, що виникли після травми.

Фото2

Фото3

Фото4

Фото5

Окрім навчально-тренувальних моментів у таборі  усі учасники мали можливість спробувати свої сили на ознайомчих тренуваннях  Стрільби з луку, Бочча та Крокет в спортивний день.

Фото6

Фото7

Фото8

Випробувати свої сили та кмітливість у Квест-марафоні та навчитися доглядати свою коляску з допомогою тренування “Тридодир”. Всі мали можливість відпочити і поспілкуватись під час чаювання.

Фото9

Фото10

Фото11

Родзинками табору став Флешмоб, який виконали всі учасники на сонячному подвір’ї ЗРСЦ і останній вечір у гарно прикрашеній залі з чудовою та дружню атмосферою.

Фото12

Фото13

Також цей табір поповнив ряди інструкторів АР. Клюйко Інна успішно пройшла стажування і в результаті отримала звання інструктора з Аеробіки, з чим її і вітаємо!

Звичайно хочеться відзначити і висловити величезну подяку за підтримку та допомогу, без якої цей табір навряд чи пройшов так гарно, або й взагалі міг не відбутися:

  • Укрцентру “Інваспорт” – за багаторічну і постійну фінансову підтримку, яка є ключовим фактором.
  • Західному реабілітаційно-спортивному центру Національного комітету спорту інвалідів України в с. Яворів Турківського району Львівщини – за можливість проводити Табори Активної Реабілітації в мальовничому та повністю адаптованому до потреб людей, що пересуваються за допомогою інвалідних колясок, а також за фінансування вкрай необхідних засобів медичного призначення для потреб табору.
  • Звичайно ж особливу подяку, за неоціненну допомогу в проведенні табору зробили служби центру та його директор – Шперик Мирослава Василівна, яка незважаючи на свої вихідні, завжди приходила на допомогу та головному шеф-кухарю країни Мар’яні Миколаївні за смачнючу їжу та розуміння і допомогу у вирішенні наших “особливих” забаганок.
  • Стешенко В’ячеславу, комерційному директору компанії “КЛО”, за можливість подарувати пам’ятні футболки на згадку про табір, що викликало бурю емоцій у учасників та команди табору.
  • Проректору з науки та зовнішніх зв’язків ЛДУФУ, професору Вовканичу Андрію Степановичу та студентам Львівського Державного Університету Фізичної культури і спорту за допомогу при зустрічі, а також при від’їзді учасників на вокзалі та при посадці в автобус.
  • А також небайдужим і щедрим людям – нотаріус Олійник Ірина Ігорівна, Свіріденко Любов, Хорунжа Марина, Горбенко Катерина, Гвяржецька Надія та Грицкевич Олександр, Колєснік Альона та Федоряченко Уляна а також ВАТ “Херсонська кондитерська фабрика” – завдяки яким ми мали змогу пригостити учасників та волонтерів табору солодощами під час чаювання та відпочинку та отримали знижки.

Від імені організаторів і учасників табору висловлюємо Вам Всім величезну подяку! Разом з Вами ми змогли зробити цей табір набагато кращим!

Рушійною силою цього руху були і залишаються інструктори. Люди, які всупереч інвалідності, успішно інтегрувалися в суспільне життя і вважають своїм моральним обов’язком навчити цього інших. Дякуємо Вам! Величезну допомогу на протязі всього табору робила група волонтерів, за що Вам – подяка.

Підводячи підсумок, маємо констатувати, що всі учасники поїхали додому з гарним настроєм та новими корисними  навичками, які обов’язково покращать якість життя кожного. Маємо надію, що жаринка, яка почала жевріти у серцях кожного з учасників, незабаром переросте у велике полум’я активного життя!

Фото14

Нагадуємо, фотографії з табору доступні на нашій сторінці в Google+.

З повагою, організатор табору
Антоніна Цуркан