Група Активної Реабілітації

#Перший табір АР в умовах Західного реабілітаційно-спортивного центру пройшов успішно

Останні роки ВГО «Група активної реабілітації» майже всі свої табори АР проводила в умовах Національного паралімпійського центру «Україна», що знаходиться в місті Євпаторія, АР Крим. Але в світі останніх подій, після анексії Криму, незважаючи на те, що юридично центр наш, проводи там табори АР за державний кошт не є можливим і саме тому повстало питання – Де тепер проводити табори активної реабілітації?

Одразу роблю примітку, якщо ви після прочитаного досі не розумієте чому досі не були в таборі АР, то мабуть ви досі не заповнили анкету у нас на сайті. Наступний табір вже зовсім скоро, у вересні, можливо саме ви зможете бути там! Умови участі у таборі і відповіді на інші питання ви можете знайти у відповідному розділі.

Відповідь шукати довго не довелося, адже з 2006 року, після підписання відповідних указів, розпочалося будівництво найкращого в Україні центру для зимових видів спорту, який відповідає всім європейським стандартам реабілітації людей з інвалідністю – Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України в с. Яворів Турківського району Львівщини.

Минулого року було проведено навчально-практичний табір активної реабілітації ІІ рівня, що спрямований на лідерів активної реабілітації – майбутніх стажерів та інструкторів, які самі в минулому були учасниками наших таборів. Табір проходив у період з 15 по 22 червня 2014 року під час якого було зроблено перші напрацювання програми табору АР першого рівня в умовах ЗРСЦ, адже гірська місцевість та відсутність головних спортивних об’єктів вносить певні корективи в програму табору.

16 січня 2015 року відбулося відкриття другої черги будівництва ЗРСЦ, а саме відкриття готельного комплексу, завдяки чому стало реальним проведення табору АР на базі даного центру. Комфортні номери європейського рівня повністю пристосовані до потреб людей з інвалідністю, що пересуваються за допомогою коляски, наявність необхідної площини для проведення занять та привітний персонал – все це дозволило якісно провести табір АР не дивлячись на відсутність басейну, ФОКу та поля для стрільби з луку. До речі поле обіцяють вже незабаром добудувати, спорткомплекс трохи згодом, але роботи вже йдуть повним ходом.

Орггра Операція "Тридодир" Підйом по сходах

Перший табір активної реабілітації на базі ЗРСЦ пройшов з 5 по 14 червня 2015 року в якому прийняли участь 21 учасних з різних регіонів України. Програма табору передбачала тренування з 4 дисциплін – Техніка їзди, Загально-фізична підготовка, Настільний теніс та після тривалої перерви повноцінною дисципліною повернулася Аеробіка, крім того на таборі були прочитані лекції та відбулося спілкування на різні теми, які стосуються людей, що мають травму хребта.

DSCN0008 DSCN0115 DSCN0103

Цікавими моментами табору був виїзд на Ужоцький перевал, де всі ми разом мали можливість насолодитися незабутнім краєвидом та посмакувати трав’яний чай, який на місці і було зварено. У ігровий день учасники мали можливість ознайомитися з паралімпійськими та рекреаційними видами спорту – стрільба з луку, Бочча, крокет, городки та кубс. Ну і звичайно на заміну звичному марафону прийшов крос-квест, який отримав дуже схвальні відгуки більшості учасників.

 DSCN0182 DSCN0291 DSCN0280

Також, вперше відбулася на таборах АР в Україні операція по чистці колясок під кодовою назвою «Тридодир», суть якої полягала в тому, що кожен учасник табору мав змогу навчитися самостійно обслуговувати свою коляску, слідкувати за її технічним станом та чистотою, адже коляска це як взуття – брудну коляску завжди видно і людину сприймати серйозно не можливо. Пам’ятайте це!

 Крос-квест - естафета Крос-квест - баскетбол Ксвест-крос - збираємо палатку

Звичайно неможливо не відмітити кінцівку табору – вражаюче проведений останній вечір «випускниками Щукінського училища» та загальна атмосфера, гарно прикрашений зал для вечірки, ну і звичайно Флешмоб «Pray for Ukraine» про який ми вже писали раніше.

В цілому, табір пройшов на позитиві і можна впевнено констатувати, що абсолютно всі учасники отримали знання і навички, які дозволять стати незалежною та самостійною особистістю. А от скористаються вони цими знаннями чи ні – залежить виключно від них самих!

DSCN0754 DSCN0794  DSCN0825

Дякую всім інструкторам за пророблену роботу! Особлива подяка команді волонтерів, які завжди і вчасно надавали кваліфіковану допомогу з розумінням справи! Дякую організаторам цього табору за спільно пророблену роботу – ми були гарною командою!

Ми всі разом змогли зробити цей табір реальністю – ДЯКУЮ!

Нагадуємо, фотографії з табору доступні на нашій сторінці в Google+ за цим посиланням.

Віталій Пчолкін,
Організатор табору АР
05-14 червня 2015 року