Група Активної Реабілітації

#ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання, будь-ласка, напишіть нам і ми оперативно дамо на нього відповідь.

 • >Де ми знаходимося і як до нас потрапити?

  Центральний офіс організації знаходиться в Києві (детальніше в Контактах). Щодо місця проведення таборів, то, в залежності від фінансування, ми орендуємо бази, які максимально відповідають нашим вимогам. Про місце проведення заходу зазначається в оголошенні та плані діяльності на календарний рік.

  Для того, щоб прийняти участь в таборі АР потрібно заповнити анкету кандидата і чекати свої черги!

 • >Хто може бути учасником табору АР?

  Участь у таборі активної реабілітації можуть приймати особи, які мають травму спинного мозку або схоже за наслідками захворювання, внаслідок чого пересуваються за допомогою крісла колісного та які досягли повноліття і мають паспорт громадянина України. Обов’язковою умовою участі в таборі є наявність коляски активного типу!

 • >Що потрібно зробити, аби потрапити до кандидатів в учасники табору?

  Відповідати вимогам до кандидатів та заповнити анкету, слідкувати за новинами про табори на нашому сайті і повідомляти організаторам про своє бажання прийняти участь. Навіть якщо у вас є рана, ми радимо заповнити анкету, тому що існує велика черга бажаючих потрапити до табору і на момент запрошення у табір, коли підійде ваша черга, рана має вже загоїтися. Таким чином ви не втратите дорогоцінний час!

 • >Скільки коштує участь у таборі?

  Участь у таборі абсолютно безкоштовна. Учасник сплачує лише вартість проїзду до місця проведення табору і в зворотному напрямку.

 • >Що таке пункт 6 в індивідуальній програмі реабілітації (ІПР) і де її взяти?

  Відповідно з Положенням про медико-соціальну експертизу та Положенням про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 1317 від 03.12.2009 року в редакції 31 травня 2012 р. № 485 та Інструкції про встановлення груп інвалідності затвердженої Наказом Міністерства Охорони здоров’я України від 05.09.2011 № 561 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2011 року № 1295/20033 МСЕК складає індивідуальну програму реабілітації (ІПР). Порядок проходження МСЕК для складання ІПР такий же, як і на групу інвалідності. Пункт 6 – це рекомендація про участь у таборах фізкультурно-спортивної реабілітації, без якого ми не можемо взяти учасником табору, який відбувається за державний кошт.

 • >Що таке активна коляска і як вона виглядає?

  Коляска активного типу створена для людей з інвалідністю, які ведуть активний спосіб життя. На таких колясках можна легко і швидко пересуватися, займатися деякими видами спорту. Вони поєднують в собі легкість, простоту управління, маневреність, надійність, підвищену міцність, швидке і легке складання. Матеріали виготовлення – сталеві, алюмінієві і титанові сплави. Також ознакою коляски активного типу є можливість регулювання балансу осі задніх коліс, нахилу спинки, висоти підніжки. Задні колеса швидкознімні.

 • >Чи можна взяти з собою супроводжуючого? Я сам за нього заплачу.

  Ні. Участь у таборі супроводжуючих не передбачена. Всі, хто бажає потрапити на табір в якості волонтера в групу сервісу, можуть заповнити Анкету волонтера, але в один табір з вами він потрапити не зможе.

 • >Під час табору можуть мене провідувати родичі?

  Можуть тільки в «день відкритих дверей». Присутність родичів під час табору категорично заборонена! В таборі працює група сервісу та медик, які проходять курс підготовки по супроводу та допомозі людям, які живуть з наслідками травм і ушкоджень спинного мозку та хребта, тому весь спектр необхідної допомоги учасники отримають вчасно і кваліфіковано.

 • >Чи можуть люди з інших країн взяти участь у таборі? Якщо ТАК, то яким чином?

  Можуть, якщо табір проводиться не за кошти державного бюджету. Для цього потрібно забезпечити оплату участі. Наразі, табори проходять виключно за рахунок державних коштів.

 • >Дивився відео і фото з табору АР і бачу там тільки сильні люди, а я сам практично нічого не можу. Що мені у вас робити і як я там сам?

  Це хибне уявлення. Учасники підбираються пропорційно – на кожному таборі є майже самостійні люди, а є ті, які повністю залежать від допомоги. Для кожного свої завдання, але мета одна – вчитися ставати сильним і повністю самостійним, саме для цього і проводиться табір. Група сервісу забезпечує безпечне навчання самостійності. Більшість інструкторів пройшли такий саме шлях до самостійності!

 • >Які причини можуть послужити відмовою для участі в таборі?

  Стан здоров’я (пролежні, гострі інфекції тощо), відсутність необхідних документів.

 • >Якщо під час табору мені знадобиться медична допомога, чи я зможу її отримати?

  Так, у складі групи сервісу табору обов’язково є мед. працівник.

 • >Чи можна відлучатися з табору в період його проведення?

  Ні, не можна.

 • >Якщо у мене поки немає активної коляски, чи можу я стати учасником табору?

  Можете, але необхідно заздалегідь повідомити про це організатора для вирішення питання забезпечення коляскою активного типу на період участі в таборі.

 • >Чи можна на таборі користуватися електроколяскою, якщо сам не можеш пересуватися?

  Ні, не можна. В разі неможливості самостійно обертати колеса активної коляски, до вирішення цього питання, до вас будуть закріплено індивідуального супроводжуючого.

 • >Що буде якщо я порушу правила – відлучуся без відома, буду порушувати режим, від мене почують запах алкоголю?

  Учасник, який порушить правила перебування у таборі Активної реабілітації, буде негайно відправлений додому за власний кошт, в той самий день і час, як його помітять у порушниках. Якщо буде завдано матеріальної шкоди – Вас попросять компенсувати її в повному обсязі.