Група Активної Реабілітації

#Перший табір активної реабілітації у 2016 році успішно відбувся

Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» спільно з UCP Колеса для людства (США) та Українською асоціацією фізичних терапевтів за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) реалізує в Україні Міжнародний проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

В рамках проекту заплановано проведення 6 таборів активної реабілітації, як одного з методів відновлення фізичного та соціального стану людини після ускладненої травми хребта з ураженням спинного мозку (REKRYTERINGSGRUPPEN).

Партнером в організації таборів є Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Група активної реабілітації».

Метою табору є досягнення людиною, що користується кріслом колісним максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя.

Філософія табору ґрунтується на гаслі — «навчився жити в колясці сам — навчи іншого».

Перший табір успішно відбувся на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру з 2 по 13 лютого 2016 року, участь в якому прийняло 20 людей з травмою хребта з 14 областей України. На цей раз розподіл учасників пройшов майже навпіл, адже раніше на таборах майже завжди був в більшій мірі хлопчачий колектив, а зараз було аж вісім дівчат, що тільки підбадьорило до гарної праці 12 інших чоловіків.

Вже традиційно учасники мали змогу опанувати чотири дисципліни – техніку їзди, загально-фізичну підготовку, аеробіку та настільний теніс. Зрозуміло, що якщо перші дві є невід’ємною частиною життя будь якої людини у колясці – перша дозволяє оволодіти навичками керування коляскою активного типу та бути готовим до будь-яких перешкод у наших непристосованих містах, друга – надає можливість людям оволодіти навичками побудови правильного тренування у себе вдома, учасники починають розуміти важливість правильного навантаження м’язів і найголовніше, що не слід робити щоб не нашкодити своєму організму. Стосовно аеробіки нам, як організаторам, завжди дуже цікаво спостерігати як учасники по приїзді дуже скептично відносяться до корисності цієї дисципліни, але пройшовши повний цикл тренувань майже одноголосно констатують, що це не тільки круто, але й фізично дуже не просто, при тому дома обов’язково практикуватимуть! Настільний теніс традиційно надихає і багато хто висловив бажання займатися ним у себе вдома, бо це один із найневибагливіших паралімпійських видів спорту.

Чи не вперше організаторам табору вдалося провести всі дисципліни без дефіциту інвентарю, що стало можливим завдяки реалізації Міжнародного проекту в Україні  – було закуплено все необхідне обладнання. Всі інструктори відмітили важливість цього факту, адже була можливість зосередитися на учасниках, не вигадуючи якісь приладдя.

Вільний від тренувань час був не менш насиченим, адже було проведено дванадцять лекцій-бесід на різні теми, які безпосередньо стосуються якості життя людей, що пересуваються за допомогою інвалідних колясок, а також дуже емоційні заходи, як організаційна гра та “кавардак”, де учасники мали можливість проявити свої творчі здібності та навички вирішення побутових проблем (прибирання, миття полу, прасування білизни, готування їжі, застелення постільної білизни тощо).

Наостанок мали плани спробувати себе у зимових видах спорту, а саме катанні на спеціалізованих бобах, але погода мала на то власний погляд і подарувала нам дуже потужні опади, але у вигляді дощу. Як результат ми не змогли спробувати себе на снігу, але це дало нам можливість всім табором дуже детально розглянути і навчитися як потрібно правильно доглядати свої коляски та чому це важливо робити і найголовніше закріпити ці знання практично.

Час минув швидко, остання вечірка видалася дуже душевною, адже багато хто окрім отриманих навичок знайшов собі й нових друзів! Жоден табір не видається простим, але кожен має дуже гарний результат – якісні зміни у житті всіх учасників табору, які вони відчують як тільки приїдуть на вокзал. Хтось розпочне займатися спортом, хтось знайде роботу, або розпочне навчання, а хтось повернеться до нас в якості стажера… а для когось нічого не зміниться і це теж нормально, але стовідсотково в кожному запалає вогник активної реабілітації, який вже не залишить людину минулою! І це те, що дає дуже великої наснаги працювати далі…

_I0B8871

Під час роботи табору до нас завітали координатор проекту в Україні Олександра Каландяк з колегами Вікторією Назаренко та Юрієм Метко. Які розповіли про реалізацію проекту в Україні та можливість участі осіб з інвалідністю в ньому. Домовлено про проведення семінарів для медиків та реабілітологів в рамках проведення таборів в подальшому.

Дякуємо всім партнерам за можливість реалізовувати табори на якісно вищому рівні, це дуже важливо і позитивно впливає на якість нашої роботи, як результат і на якість послуги, що ми надаємо нашим учасникам.

Наступний табір відбудеться з 2 по 13 квітня 2016. Запрошуємо до участі всіх зацікавлених осіб!

Заповнюйте анкету на нашому сайті!

Відгуки учасників

Ганна, Харківська обл.


«Табір змінив мій погляд на мою інвалідність. Я тепер знаю, що не одна в світі живу у такому стані! Що я можу жити на рівних з усім світом. Я побачила і відчула, що можу займатися спортом – це зовсім нові відчуття в моєму житті».

Александр, Житомирская обл.


«Лагерь очень сильно понравился, я вернулся домой другим человеком – стал жить активней стараюсь не сидеть дома, очень много информаций для себя узнал. По приезду даже стал на биржу и ищу работу, сам могу уже за собой ухаживать…

После Лагеря я планирую полностью поменять свою жизнь – я понял, что могу так же жить как и все люди! Лекции все познавательные и очень много полезной информации, со всех взял что-то для себя… Спасибо Вам за то, что дали возможно побывать на таком лагере и буду очень рад если еще дадите возможность работать с вами и так же помогать людям!!!»

Іван, Львівська обл.


«…На таборі я дізнався багато нового – як можна найти роботу, як доглядати правильно свою коляску, куди можна піти вчитися… Сподобалась лекція самообслуговування, так як я маю травму спинного мозку у шийному відділі і в мене руки слабенькі, ще й пальці не працюють, то я побачив для себе багато методів, які допоможуть в повсякденному житті.

Стиль свого життя думаю змінити, так як я став більш самостійним, тепер я думаю піти вчитися, отримати професію, знайти роботу і тоді можна і одружитися… :)»

Дмитрий, Житомирская обл.


«…Программа, коллектив, все лекции и мероприятия настолько уместны, что нечего ни добавить, ни отнять.

Для меня показалось самым главным – это философия, которая проходит тонкой нитью через весь лагерь, пронизывая постепенно каждого из его участников. Он однозначно перевернул и мою жизнь и мои уже давно устоявшиеся взгляды на жизнь.

Лагерь учит быть самостоятельными и свободными. Спасибо большое ребятам и спонсором этих лагерей, вы навсегда в нашем сердце!»