Лідери Всеукраїнської громадської організації «Група активної реабілітації» попрацювали в таборі АР в Білорусії, який проводила Пінська міжрайонна організація  громадського об’єднання «Республіканська асоціація інвалідів – візочників».

Від ГАР’у були запрошені:

  • Андрій Чеберяк – інструктором з техніки їзди,
  • Олександра Залевська – інструктором з плавання,
  • Тетяна Тупий – помічником інструктора з плавання,
  • Антоніна Цуркан – інструктором з аеробіки.

Антоніна та Тетяна люб’язно поділилися з нами своїми враженнями від проведеного часу у таборі АР в Білорусії.

Антоніна Цуркан: “Мрії збуваються!”, – так я подумала в той момент коли відключила телефон, після розмови з Уляною Смирновою, організатором таборів активної реабілітації в Україні. Рівно рік тому наші колеги Тетяна Фоміна та Каріна Погосян їздили в Республіку Білорусь на табір першого рівня, який відбувся в м. Барановичі і повернулися звідти з масою позитивних емоцій і вражень.

Зустріч в холі

Коли ми зустрілися на одному з ТАР, то дівчата поділилися цими емоціями та враженнями з нами усіма. Ось саме в той момент, слухаючи своїх колег, у мене промайнула в голові думка: “Я хочу там побувати! Подивитися, як проходять Табори Активної Реабілітації в інших країнах, і не тільки подивитися, але і безпосередньо взяти участь!” – І ось це сталося!

З 18 по 29 липня проходив табір активної реабілітації для лідерів АР в Білорусії. Базою для проведення табору став Поліський Державний Університет (ПолесДУ) вищий навчальний заклад Республіки Білорусь, який знаходиться в місті Пінську. На цьому таборі лідери мали можливість ознайомитися не тільки з принципами проведення таборів активної реабілітації, але і дізнатися подробиці проведення тренувань, а також побудову тренувального процесу на ТАР, отримати багато корисного досвіду у підготовці та проведенні лекцій, мали можливість попрацювати в команді і перейняти досвід у більш професійних інструкторів, які  мають за своїми плечима не один табір АР.

НайГАРніші інструктори

 

Програма табору була дуже різноманітною, різноплановою і насиченою. З традиційних занять: техніка їзди на колясці активного типу, плавання, стрільба з луку, ЗФП (загальна фізична підготовка) та заняття з аеробіки. Також в один з днів були представлені ігрові види спорту: бочча і фітбол. На “Крос-Квесті” всі змогли спробувати свої сили в ерудиції, кмітливості та швидкості, а також попрацювати в команді.

Граємо в Фітбол

Приїзд на табір був для мене дуже хвилюючим, сповненим переживаннями і невідомістю. Інша країна, незнайомі люди… Але, на щастя, все це відійшло на другий план після перших хвилин знайомства з організаторами та іншими членами команди, які приїхали попрацювати на благо руху активної реабілітпції. Зустріли нас дуже тепло, на мою думку, іншого і не могло бути, так як всім організаційним процесом керували чудові і чуйні люди, професіонали своєї справи – Інна Дігілєвич і Євген Шевко. Була підібрана чудова команда інструкторів, готових допомогти, підказати в якихось важких або незрозумілих ситуаціях. Але неможливо забути про веселих людей з групи сервісу, які завжди прийдуть на допомогу не тільки учасникам (курсантам), але й організаторам і інструкторам, на чолі з красивою дівчиною із доброю душею – Катериною Цебрук.

Чистка колясок перед першим заняттям з техніки їзди

Очищення колясок від бруду перед першим заняттям з техніки їзди

Табір пролетів на одному диханні. У цілому і загальному враження тільки позитивні. Їхати зовсім не хотілося – настільки втягнула ця атмосфера дружелюбності і взаєморозуміння. Були вручені сертифікати учасникам ТАР, подяки інструкторам і волонтерам, і одному щасливчику була подарована коляска активного типу Panthera.

Плавання Андрий Чеберяк на занятті

Прощальні обнімашки, поцілунки і ось ми вже на шляху в рідну Україну. До нових зустрічей, дорогі друзі!

Тетяна Тупий: «Мрії збуваються» так і я подумала, коли подзвонила Уляна і запросила поїхати на ТАР лідерів в Білорусі. І ось я вперше працювала на такій дисципліні як плавання в якості «ходячий інструктор». Це унікальний і незабутній досвід, особливо коли ти можеш донести до учасників філософію активної реабілітації як інструктор. Для мене табір був зустріччю зі старими друзями, такими як моя дорога і незабутня Кацярина (керівник групи сервісу Катерина Цебрук), Дімон (ходячий інструктор з ЗФП) і придбанням нових чудових і рідних…. Я ніколи не забуду білоруського колегу інструктора з плавання Віктора Захар’єва, він був для мене надійною опорою і чоловічою підтримкою. Так само я щаслива, що в моєму житті з’явилися такі чудові інструктори і просто красиві і справжні чоловіки як Пронько Барис, Кушель Олег, Ашуйко Алекс. І звичайно прекрасна половина  – Ганна Шумак,  Людмила Краснова. Я ніколи не забуду організаторів Інну Дігілєвич і Євгена Шевко. Завдяки їм та їх гостинності ми відчували себе як вдома!

До нових зустрічей, друзі!!!


 

Нагадаємо, що методика проведення таборів активної реабілітації запозичена у шведської недержавної організації Рекритерингс Группен (Rekryteringsgruppen) та реалізується в Україні виключно ВГОі «Група активної реабілітації». ВГОі «Група активної реабілітації» з 1992 року працює над проведенням таборів АР в Україні та з 2012 року допомагає у відновленні руху активної реабілітації в Білорусії. Табори активної реабілітації – одна із найефективніших комплексних методик відновлення фізичного й соціального стану людини після травми хребта. Філософія наших таборів основана на гаслі – «навчився жити у колясці сам – навчи іншого». Проведення таборів активної реабілітації базується не просто на отриманні окремих навичок самостійного життя у колясці, досягненні людиною з інвалідністю максимальної незалежності від сторонньої допомоги, оволодінні вмінням щоденно долати перешкоди, що вибудувані сучасним  соціумом по відношенню до людей у колясці, а найбільше – подоланню самого себе.