Група Активної Реабілітації

#Європейські стандарти працевлаштування для осіб з інвалідністю України: реалії та перспективи

14 грудня 2017 року в УкрІнформі пройшов круглий стіл, який мав на меті обговорення важливого питання «Європейські стандарти працевлаштування для осіб з інвалідністю України: реалії та перспективи». Участь в обговоренні прийняв Віталій Пчолкін – виконавчий директор ВООІ «Група активної реабілітації». Круглий стіл був організований ГО «Правозахисна організація «Права людини», яка презентувала аналітичний звіт «Практики роботи Міністерства […]

14 грудня 2017 року в УкрІнформі пройшов круглий стіл, який мав на меті обговорення важливого питання «Європейські стандарти працевлаштування для осіб з інвалідністю України: реалії та перспективи». Участь в обговоренні прийняв Віталій Пчолкін – виконавчий директор ВООІ «Група активної реабілітації».

Круглий стіл був організований ГО «Правозахисна організація «Права людини», яка презентувала аналітичний звіт «Практики роботи Міністерства соціальної політики України та державної служби зайнятості України у забезпеченні рівності доступу людей з інвалідністю у сфері працевлаштування». Звіт підготовлено в рамках «Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про Асоціацію».

Протягом серпня – жовтня  2017 року експертами ГПО «Права людини» було проведено моніторинг імплементації в українське законодавство відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом норм  щодо протидії дискримінації та  забезпечення рівного доступу до ринку праці  осіб з інвалідністю. Зокрема, було проаналізовано:

  • Ефективність сучасної системи сприяння зайнятості осіб з інвалідністю в Україні.
  • Контроль за дотриманням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.
  • Ефективність системи сплати адміністративно-господарських санкцій та наповнення фондів, направлених на заходи сприяння працевлаштуванню.
  • Система захисту від дискримінації осіб з інвалідністю у сфері зайнятості.

Захід мав на меті презентацію Звіту та Рекомендацій органам влади щодо приведення практик роботи Міністерства соціальної політики України та Державної служби зайнятості України у забезпеченні рівності доступу людей з інвалідністю у сфері працевлаштування до відповідності з Європейськими стандартами.

Відео з круглого столу: