Група Активної Реабілітації

#Як повірити у себе після травми спинного мозку?

Після травми життя багатьох людей змінюється на 180 градусів. Виникає купа сумнівів, переживань та питань, де ключове — з чого почати нову сторінку життя?

12 вересня наша програмна менеджерка Уляна Пчолкіна та голова Віталій Пчолкін стали спікерами на фестивалі Вітер На-Дії, де поділились досвідом набуття впевненості у собі.

Віталій: «Я витратив два роки на період самореабілітації. У перший рік шукав можливості для відновлення та пробував різні методи: доказові і недоказові. Витрачав шалені кошти, натрапляв на шарлатанів, лікувався у санаторії, де панувала атмосфера суцільного страждання.

У мене був внутрішній протест — я хотів жити повноцінним і незалежним життям. Одного дня поїхав у табір активної реабілітації, там були веселі люди, які приколювали один одного. Це було так незвично. Після табору я майже не зміг змінитися фізично, зате надихнувся людьми, у яких була жага до життя. Саме вони довели мені, що все неможливе можливо. Повернувшись додому, почав жити у тих умовах, які були, а не чекати «ідеального» моменту. Наразі я повністю самостійний і щасливий, що колись повірив у себе».

Уляна: «Все перевернулось з ніг на голову, коли отримала травму. Два роки перебувала у пошуку, були труднощі з прийняттям себе, навіть намагалась вкоротити собі віку… Але табір змінив і моє життя. Після нього прийшло розуміння, що я можу забезпечити себе самостійно. Крок за кроком почали з’являтися успіхи у спорті, на телебаченні.

Зараз розумію, що без команди однодумців важко мотивувати інших вірити у себе. Тому разом з лідерами «Група Активної Реабілітації» робимо проєкти, які сприяють цьому. Таким був курс «Fashion Inclusia», який ми реалізували за підтримки Український культурний фонд. 30 людей пройшли онлайн-лекції, а 10 фіналісток попрактикувалися у фешнвізажу, фешнфотографії та стилізації на Ukrainian Fashion Week.

Ми не хотіли, щоб наші слухачі та слухачки просто відчули себе красивими на публіці. У нас була задача — змінити людей і дати їм стимул розвиватися поза Українським Тижнем Моди. Адже після завершення курсу всі повернуться додому і залишаться сам на сам з собою. У цей момент важливо не зупинитися і йти далі назустріч своїм цілям».

Також серед спікерів була Ірина Царук, яка так само пройшла табір і почала жити по-новому. З дитинства вона стикались з упередженнями щодо травми. Оточення вважало, що сидіти у колясці не круто, тому деякий час Ірині доводилося просто повзати і стирати коліна…

Але все почалось змінюватися після табору. Іра перейняла методику активної реабілітації і почала вірити у себе. Згодом реалізувалася як мама двох діток, а зараз — працює менеджеркою в інклюзивному ательє Lady di atelier. Тепер вона самодостатня і впевнена у собі жінка.