Готовы к катаниям

Збираючи речі в дорожню сумку почувалась дивно: за вікном в Севастополі +15, сонечко… А половину сумки (навіть 2/3!) зайняв лижний костюм, чоботи зимові, кілька теплих капелюхів. Нащо воно мені? Для того, щоб кататися з друзями та колегами на бігових лижах, якщо точніше, то вчитися. А там, в Прикарпатті, прогнозують до -10 в найближчі 2 тижні. Друзі та колеги – це інструктори та волонтери нашої організації, що цілий рік працювали на таборах активної реабілітації. Працювали, вкладаючи всю свою душу, енергію та знання в справу, яку обрали своїм шляхом.

Обсуждение центра

Отак, завдяки Укрцентру «Інваспорт» активісти ГАР отримали можливість стати учасниками реабілітаційно–спортивного збору у Західному реабілітаційно-спортивному центрі (с. Сянки, Львівської області). Два тижні, з 28 листопада по 12 грудня, в снігових заметах, серед чудових краєвидів Карпат, під опікою Мар’яни Гординської, Володі Лелекова та Ігора Малиша (головного тренера збору) ми вчились – і таки навчились! Впевнено стояти на лижах, долати дистанції, злітати з пагорбів та на них заїжджати. Як говорили наші тренери – це перший досвід коли так масово люди з травмою хребта (а шийники взагалі вперше в Україні) пересідали зі звичних візків в боби та брали до рук (або їм прив’язували лижні палки). Реабілітація засобами зимового виду спорту. Також були заняття в тренажерному залі, завдяки яким легше давались тренування на лижах та бобах. Зимові вечори  збігали за цікавими уроками англійської  та жестової мови (дякуючи сусідам – членам  національної збірної), майтер-класами з квіллінгу, виготовлення ляльок-мотанок, переглядами фільмів.

Мастер-класс Куклы-мотанки

Кілька днів збору було відведено на звіти організаторів про заходи року, що закінчується, та на планування нашої роботи в 2014-му. Саме на ці дні приєднались до нас Ярослав Грибальський та Володимир Азін. Приємною частиною зборів стала церемонія нагородження тих, хто добре відпрацював протягом року. 20 осіб з наших лідерів отримали подяки, грошові премії та сувеніри. Також, відзначено подяками Мар’яну Гординську та Світлану Покатілову за допомогу в організації наших заходів.

Ще одна активність різноманітила наш час: проведено аудит готелю, що будується на базі, висловлено рекомендації відповідальним особам. Маємо надію, що наступного разу зможемо відчути комфорт  та зручність новозбудованого готелю особисто.

На трассе

Це вже друга можливість цього року активно відпочити лідерам організації. Сподіваємося – 2014 рік буде неменш плідним та насиченим, з такими ж гарними можливостями для «Групи активної реабілітації».

Фоміна Тетяна