Група Активної Реабілітації

#Вперше голос громадських організацій людей з інвалідністю прозвучав в Комітеті ООН

У вересні 2015 року Україна має звітуватись в Комітеті ООН з прав людей з інвалідністю за виконання Конвенції ООН про права інвалідів.  В межах підготовки  звіту уряду Комітет  заслуховує звіти та рекомендації громадських організації  людей з інвалідністю. Серед інших, свої змістовні рекомендації надавала і ВГО «Група активної реабілітації», а Голова Правління – Ярослав Грибальський, був у складі делегації.

20 квітня 2015 року в м. Женева  в Комітеті  ООН відбулося представлення  Альтернативних звітів  громадських організацій людей з інвалідністю.  У складі делегації, очолюваної Національною Асамблеєю інвалідів України, були організації: ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю»,  ВГО «Група активної реабілітації», ВГО «Генерація успішної дії»,  Житомирська  ГОІ «Молодь. Жінка, Сім’я», БФ «Крок за Кроком», які брали активну участь у підготовці  звіту.

Вперше представники громадських об’єднань  людей з інвалідністю говорили про дотримання  своїх  прав на високому міжнародному рівні, про необхідність впровадження системних змін в нашій державі, про  бар’єри, які заважають їм бути включеними у суспільство. Увага акцентувалась на  питаннях дискримінації, доступності, освіти, охорони здоров’я, працевлаштування, прав дітей та жінок з інвалідністю, переселенців з інвалідністю, відновлення прав недієздатних  та ін.

DSC09279
Українська делегація  громадських організацій людей з інвалідністю подякувала членам  Комітету за  листи підтримки до урядових структур  нашої  держави  щодо  внесення змін в  переклад Конвенції на  українську мову.

Поряд з тим учасники делегації  висловили прохання  до членів Комітету ООН з прав людей з інвалідністю щодо проведення спеціального засідання Комітету з питання  виконання статті 50 КПІ «Автентичні тексти», а саме перегляду перекладу  Конвенції  російською мовою.

Делегація українських ГОІ взяла участь у спеціальних зустрічах з членами Комітету:

Шафак Павей – яка у вересні 2015 року виголосить узагальнену доповідь за державним звітом про виконання КПІ в Україні та альтернативними від громадських організацій людей з інвалідністю

Діаною Кінгстон – заступником голови Комітету.

Також відбулися зустрічі з офіційними особами ООН, не членами Комітету, уповноваженими брати участь у розробці політики ООН щодо прав людей з інвалідністю: Каталіною Деванс – спеціальним доповідачем з прав осіб з інвалідністю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Александрою Шветцер – офіцером з питань прав людини Секції Європи і Центральної Азії Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

DSC09328

Під час візиту обговорювалась участь громадських організацій людей з інвалідністю у підготовці доповіді ООН по виконанню статтю 11 Конвенції ООН про права інвалідів «Ситуація ризику та надзвичайні гуманітарні ситуації».

Візит української делегації став можливим завдяки фінансовій підтримці Міжнародного альянсу людей з інвалідністю та Програми розвитку ООН в Україні.

DSC09330
DSC09380
DSC09390
Національна Асамблея інвалідів України