Група Активної Реабілітації

#Обговорення проєкту Закону України щодо підтримки діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністю

Публічні консультації Міністра соціальної політики України Марини Лазебної з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністю».

20 травня 2021 року відбулися публічні консультації Міністра соціальної політики України Марини Лазебної з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністю».

Проєктом пропонується запровадження інституційної підтримки громадських об’єднань, що надасть можливість посилити інституційну спроможність та інституційний розвиток громадських об’єднань осіб з інвалідністю, представництво інтересів осіб з інвалідністю на державному та місцевому рівнях.

Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» спільно з партнерами розробили пропозиції до законопроєкту, які пропонується взяти до уваги.

❗️Перш за все ми вважаємо, що конкурс має бути без обмежень, тобто всі громадські об’єднання осіб з інвалідністю мають право брати участь у конкурсі, а не лише всеукраїнські організації осіб з інвалідністю.

❗️Інституційна підтримка має бути прогнозованою в часових рамках та довготривалою — більше, ніж на один рік (до трьох років), проте фінансування в рамках бюджетного року.

💬Керівник ГО ГАР, Віталій Пчолкін, підкреслив, що: «Завданням міністерства має бути спрощення механізмів отримання такої підтримки, зокрема, закріпити право організацій отримувати кошти на рахунки, відкриті у звичайних банках за прикладом Українського культурного фонду. Робота з казначейством лише ускладнює процес роботи з державними коштами і не забезпечує якість виконання проєктів та витрачання коштів».

Щиро віримо, що наші пропозиції будуть взяті до уваги та враховані при підготовці фінального проєкту.