Група Активної Реабілітації

#Відбулася міжнародна конференція з питань реабілітації воїнів, що дістали поранення під час бойових дій в Україні

З 28 по 30 квітня 2015 року в м. Києві відбулася міжнародна конференція з питань медичної реабілітації, підтримки психічного здоров’я, інституційних та політичних факторів і тактичної військової медицини. Головними темами першого дня були – реабілітація, лікування та оздоровлення, протезування воїнів, що дістали поранення під час бойових дій в Україні. Другий день був присвячений психічному здоров’ю і в заключний день розглядалися питання тактичної медицини та інституційних і політичних факторів.

Робота конференції була побудована на поєднанні інформації про досвід країн НАТО в цих галузях і поточну ситуацію в Україні. Панельні дискусії фахівців допомагали знайти точки перетину та шляхи взаємодій. Очікування більшості – налагодження співпраці та побудова такої необхідної системи для наших воїнів. Досвідом ділилися представники збройних сил та різних дотичних установ та фундацій з США, Великої Британії, Данії, Болгарії, Естонії.

Одним з потужних виступів конференції була доповідь Лесі Каландяк, координатора та радника з питань реабілітації Львівського військового госпіталю. Тема «Фізична реабілітація військових з травмами спинного мозку та черепно-мозковими травмами: здобутки та проблеми» була посилена участю бійця, що пройшов реабілітацію на базі зазначеного госпіталю та готовий до подальшого життя в змінених умовах. Від першої особи слухачі дізналися про повсякденні складнощі та умови в яких перебувають воїни з травмами хребта на прикладі Львівського госпіталю та Запорізької лікарні.

Головні висновки – не вистачає фахового догляду для бійців з подібними травмами, через що виникають ускладнення в стані здоров’я.

Серед учасників конференції були представники Національної Асамблеї інвалідів України, штатної збірної команди Національного параолімпійського комітету, нашу організацію представляв Голова Правління Ярослав Грибальський. Протягом конференції відбулися корисні контакти з представниками вітчизняних виробників засобів реабілітації та колегами з Німеччини, була обговорена можливість співпраці.

Нагадування НАМ ВСІМ – лідерам «Групи активної реабілітації»,- сьогодні 1 контакт на місцях набуває особливого значення. Саме зараз потрібно згадати дорогу до лікарень та реабілітаційних закладів, налагоджувати та поновлювати співпрацю з медичним персоналом, що пройшов наші семінари з 1 контакту.

Роботи додалося – працюймо! Хто, як не ми?