Група Активної Реабілітації

#Вересень 2010 – Табір активної реабілітації

З 1 по 13 вересня на базі Національного центру паралімпійської і дефлімпійської підготовки й реабілітації інвалідів “Україна”( м. Євпаторія )пройшов табір активної реабілітації для людей, що перенесли травму або захворювання хребта ,внаслідок чого  пересуваються в колясках.

Табір зібрав  48 чоловік, 36 з них на колясках . Організатор табору Всеукраїнська громадська організація інвалідів “Група активної реабілітації”, фінансову підтримку здійснював наш багаторічний постійний партнер- Український центр “Інваспорт”.

У комфортабельних умовах Центру з усієї  країни зібралися 24 учасники  з Луганської, Івано-Франківської, Київської, Харківської, Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Вінницької, Чернівецької  областей,  м. Севастополя, АР Крим. Приїхали вони для того, щоб одержати практичні навички   й теоретичні знання, необхідні людині після травми хребта .У програмі табору були заняття по техніці володіння  коляскою активного типу, стрільбі з лука, плаванню, настільному тенісу, загальній фізичній підготовці, презентаційне заняття з аеробіки , грі в баскетбол, регбі й фітболу (гра з гігантським м’ячем). У середині табору кожний зміг перевірити себе на дистанції мінімарафону.

Вечірні заняття висвітлювали теми “Спорт для людей у колясках”, “Профілактика ускладнень після травми: контрактури, пролежні ,опіки”, “Прокреація”, “Правові аспекти інвалідності”, “Історія активної реабілітації”,”Школа самообслуговування”, “Коляска активного типу”.

Також учасники табору робили учбово-тренувальний виїзд у місто. Тренування було для всіх: для волонтерів – оперативно допомогти сісти в комфортабельний  автобус з низькою підлогою, пересісти на пасажирське сидіння, розібрати коляску, для учасників – відробити навички пересаджування, користування суспільним транспортом ,а в місті -подолання реальних міських перешкод- порогів, бордюрів, пандусів . Все те, що тренували на імітаторах перешкод у Паралімпійскому центрі. Для деяких учасників це був перший вихід у місто, “у люди”, після травми або після тривалого знаходження в чотирьох стінах свого житла. Усе пройшло відмінно! Звичайно, утомлювалися, звичайно, не висипалися –адже  вдома в такому ритмі не живуть. Але тепер кожний з 24х знає, що травма- це не кінець життя, це те ж життя, але в  умовах, що змінилися.

Лідери ВООИ “Група активної реабілітації” паралельно вели відбір потенційних інструкторів із числа учасників. Успішно пройшли стажування по своїх дисциплінах Злобіна Ксенія(Севастополь), Остапенко Людмила(Київ), Чеберяк Андрій(Черкаська обл) і Назмутдинов Кирило(Крим). Стажист по організації табору Смирнова Уляна здала свій іспит на “відмінно” і зможе самостійно організовувати такий табір у майбутньому.

Хочеться відзначити, що значно виріс рівень лідерів організації, як інструкторів по дисциплінах так і активних громадян , що роблять все можливе, щоб країна стала зручною для життя кожному громадянинові ,незалежно від персональних особливостей. Кожний з інструкторів веде активний спосіб життя: хтось працює на відповідальній посаді, займається соціальним підприємництвом, займається спортом, керує власним бізнесом, будує свій будинок, ростить дітей або онуків, хтось одержує вищу освіту. Одним словом, активні громадяни не в теорії , а на практиці.

Бонусом цього табору стала фотовиставка”Життя в колясці таке, яким воно є”  Козлової Олександри ( переможець регіональної фотовиставки в м.Чернівці) і  Фоміної Тетяни(натхненням для створення послужила програма “Лідерство” для представників кримських НГО). У цілому атмосфера табору була дуже творчою й надихаючою на подальші здійснення й звичайні щоденні подвиги. Величезну допомогу плавному плину програми робила група волонтерів під керівництвом досвідченого реабілітолога Тарнопільского Юрія (Львів, ЛООАРНО “Стимул”). Щораз  ,говорячи їм “Спасибі” констатуємо те, що без допомоги цих людей неможливо було б багато чого з того, що відбувалося в ці дні. А їхня енергія, гумор, ентузіазм збагачували щохвилини  табір.

Техніка їзди

Варто особливу увагу приділити місцю, де проходив наш табір. НЦ ПДП і РІ “Україна”  одне з нечисленних  місць в Україні, де люди з різними формами інвалідності почувають себе безпечно й затишно, оскільки база повністю адаптована для потреб цієї категорії громадян. Відсутність високих порогів, неприступних сходів, вузьких дверних прорізів і інших архітектурних бар’єрів  у житлових корпусах і всіх спортивних спорудженнях допомагає забути про особливості пересування (в колясці) і дозволяє зосередитися на завданнях і їх рішенні, якими б вони не були. Звичайно ж, неоціненну допомогу в проведенні табору зробили служби центру: персонал корпусу “Реабілітаційний”, медичні працівники, персонал їдальні корпуса “Прикордонний”, працівники адміністрації й спортивних споруд Центру, транспортна служба . Усім ним величезне спасибі від Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Група активної реабілітації”.

Тут же незабаром зберуться учасники наступного заходу нашої організації. 27 вересня стартує табір активної реабілітації для людей із травмою в шийному відділі хребта. Це буде третій подібний табір. Традиційно паралельно з табором буде проходити й семінар для медичного персоналу з нейрохірургічних відділень, реабілітаційних центрів, реабілітологів  МСЭКІВ. Це одна з ланок мережі “Перший контакт” -пошук свіжотравмованих людей у названих установах і надання їм необхідної інформації про подальше життя.

Учасники семінару познайомляться з діяльністю “Групи активної реабілітації”, з нашими програмами й послугами, також вони будуть мати можливість спостерігати за ходом табору й відзначати прогрес людей з найбільш важкими травмами. Родзинкою семінару є те, що кажен учасник  в обов’язковому порядку проводить робочий день, перебуваючи в інвалідній колясці. Таким чином, відбувається повне включення в предмет семінару. Медичний персонал одержить практичні навички, які зможе використовувати у своїй щоденній практиці.

Організатор табору,
Координатор по проведенню таборів активної реабілітації в Україні,
Фоміна Тетяна