Група Активної Реабілітації

#Вдалий старт гравців в регбі на візках

Ще один напрямок діяльності нашої організації –  створення команди з регбі на візках, який отримав потужний поштовх цієї весни. З 23 по 25 березня в м. Радом ( Польща) відбувся перший  турнір польської Ліги регбі на візках. Команда з  7-ми представників України, спортсменів та волонтерів, вперше взяла  участь  у змаганнях. Представлені були такі регіони: Львів, Дніпропетровськ, Луцьк, Івано-Франківськ, Київ, Житомир, Хмельницький. Очолював нашу дружину граючий тренер Коваленко Сергій (Дніпропетровська область). Всі  гравці – це інструктори та учасники наших таборів активної реабілітації.


Вдалий старт Регби

Всі зустрілись у Луцьку, де  провели  кілька  спільних тренувань  на базі СК «Колос». Згодом, на власних автивках з причепом повним візків (грали на баскетбольних  та особистих візках), ентузіасти  вирушили на турнір. Там   перевірили свої сили в поєдинках  із початківцями  з Польщі. Виборовши друге місце в підгрупі, наші спортсмени  вийшли в півфінал, де змагались за 3 місце з командою DIABLY з міста Лодзь. Гра була дуже напруженою та  цікавою. Грали на рівних, не поступаючись суперникам, навіть мали перевагу до 4-го періоду. Вирішальним  моментом стало те, що спортсмени пересіли на спеціальні візки, які були надані гравцями з інших команд і тут втратили свої  позиції. «Коней на переправі не міняють» –  проголошує народна мудрість, але шкода було не скористатись нагодою  випробувати особисто  справжні спортивні візки. З рахунком 39-29  на користь суперників команда українців посіла  4-те  місце в групі з 6-ти команд.

Тренер та самі гравці розцінюють  свою поїздку як дуже вдалу. По-перше, це реальний практичний досвід змагань у новому виді спорту. По-друге, всі гравці пройшли міжнародну класифікацію, отримавши відповідні сертифікати. По-третє, зав’язали корисні знайомства з гравцями та суддями із IWRF (міжнародна федерація регбі на візках). На разі обговорюються нові перспективи участі в турнірах цього року в Росії, продовження участі в польській лізі, а також турнір  в Італії для країн, які щойно  почали розвивати  регбі на візках.

Звісно, багато питань залишилися ще не вирішеними. Це і забезпечення спеціальними спортивними візками, і спортивною формою, і пошук коштів на участь в турнірах (на цей етап спортсмени виїхали за власні кошти). Вирішальним питанням є підбір волонтерів, які асистуватимуть  гравцям у  поїздках  та безпосередньо під час ігор .

З історії регбі на візках: ця гра почала розвиватися в Канаді у 1970-х роках. За основу були взяті правила баскетболу на візках та хокею. Гра створювалася для  спортсменів з  ураженням 4-х кінцівок (тетраплегією) як травматичного походження (травми хребта та спинного мозку), так і з захворюваннями (розсіяний склероз, церебральний параліч, м’язова дистрофія, поліомієліт).

З 2000 року  регбі входить до програми Паралімпійських ігор. В Україні зацікавленість у цій грі виникла у таборах активної реабілітації, куди приїздили працювати інструктори зі Швеції – гравці національної команди з регбі на візках. З 2008 року в програму таборів організатори обов’язково  включають  презентацію  та ознайомчу гру. Треба сказати, що гра викликала неабияку зацікавленість серед учасників. З ініціативи наших лідерів Колпакова Олега та Коваленка Сергія та за підтримки  Українського центру «Інваспорт» вже тричі проходили фізкультурно-спортивні збори для команди з регбі на базі національного паралімпійського центру «Україна» в Євпаторії: 2008, 2010 та 2011 роки.

Сбор Регби 2011

Учасників та волонтерів відбирали з тих, хто пройшов табори активної реабілітації. Можна сказати, що збір 2011 року став знаковим, оскільки зібралась ініціативна група людей, що розробила конкретний план дій по розвитку регбі в Україні. Згодом почали його втілювати в життя. Восени 2011 року на зустрічі представників міжнародної активної реабілітації були укладені  попередні домовленості про участь українських регбістів у польській Лізі регбі на візках.

Саме ці люди, без допомоги яких неможливим було б досягти цього рівня розвитку регбі в Україні: обладнання візків, їх  індивідуальне припасування здійснює Сирий Андрій (Київ); тренер-консультант, методична допомога в тренуваннях – Пітин Мар’ян – доцент Львівського інституту фізичної культури, вже згадувані організатори Колпаков Олег (Керч) та Коваленко Сергій (Дніпропетровська обл.), Магдалена Богдан – менеджер з міжнародної роботи в польській «Фундації активної реабілітації». І звичайно ті спортсмени, які побачили можливість свого розвитку в цьому виді спорту, докладають зусиль для досягнення мети. В цій першій подорожі команді допомогла грошима Дитячо-Юнацька Студія Енергетиків з Івано-Франківська (керівник – Чаплинська Наталя). Було проведено благодійну акцію. Також  подаровані спортивні костюми благодійником, який побажав залишитись невідомим. Велика подяка  всім помічникам!

Нашим регбістам побажаємо ж успіхів, енергії в здійсненні мрії та наступних вдалих виступів!

Фоміна Тетяна, Коваленко Сергій