Мабуть ви вже неодноразово чули такий термін, можливо навіть вже ознайомились з визначенням в теорії. Нагадаємо, Універсальний дизайн – концепція, що призначена зробити світ зручним для всіх, у тому числі, маломобільних груп населення.

Але як Універсальний дизайн виглядає на практиці та чи дотримуються цих принципів при будівництві нових закладів? Спільно з Кампанія проти дискримінації Виконавчий директор ГО «Група активної реабілітації»Віталій Пчолкін, перевірив ТРЦ Lavina Mall і оцінив якість доступності для людей, що пересуваються за допомоги крісла колісного. Головним завданням було спробувати знайти приклади застосування принципів Універсального дизайну у цьому закладі. Традиційно для подібних аудитів було визначено, що не все ідеально, але, в цілому, даний центр є справді доступним для людей у колясці та батьків з малими дітьми.

Трохи про наш улюблений ТЦ Lavina Mall. В цілому майже ідеально, як мінімум для людей на колясках, батьків з малими дітьми та й взагалі там буде зручно всім.

Якщо коротко про зауваження, які варто прибрати:

  1. Вбиральні для людей з інвалідністю – майже всюди відсутні дзеркала. Плюс – регулювані умивальники якісь недолугі або неправильно зібрані.
  2. В деяких місцях є доводчики, які надзвичайно важко відкриваються.
  3. Вбиральні зачиняються о 20:00, тому єдине місце куди можна сходити в туалет залишається кінотеатр Мультиплекс
  4. Парковки – традиційно зайняті. Розумію, що не до вас по суті, але…
  5. Людям з порушенням зору та незрячим буде важко, адже ніяких тактильних та інших направляючих елементів не передбачено.
  6. Людям похилого віку буде важко, вже територія надзвичайно велика і ходити доведеться багато.

Лайфхак для Тетра: якщо ви хочете навчитися їздити самостійно і бути витривалішими – вам сюди!

З приємного:

  1. Зручність всюди та легке орієнтування.
  2. Кінотеатр Multiplex найкращий в Києві!!! Зали, вбиральні, квитки (1 грн. по пенсійному) на спеціальні місця для людей на колясках. Єдина незручність – високі каси і неможливо подивитися на них розклад. Кальян бар має сходинку!
  3. На письмові звернення реагують оперативно, наш колега таким чином вирішив питання з недоступністю дитячої площадки для батьків на колясках в Galaxy парку.

Все, більше не хочу зауважень. Реально найкраще місце на даний момент! Рекомендуємо! Про кількість магазинів мовчу)

Детальніше про переваги та недоліки дивіться у відео.

Відгук про TРЦ Lavina Mall на сторінці Віталія Пчолкіна в Facebook.