Група Активної Реабілітації

#В Новій Каховці студентам прочитали лекцію на тему «Люди з інвалідністю в суспільстві»

Початок весни був дуже щедрим на події та дуже активним. Лідери ГАРу були учасниками багатьох заходів різного гатунку, які проходили в різних містах і навіть країнах. 16 квітня 2015 року лідером ВГОі «Група активної реабілітації» Антоніною Цуркан було проведено лекцію-розмову на тему «Люди з інвалідністю в суспільстві» у Новокаховському коледжі ТДАУ.

Під час лекції були розглянуті такі питання:

  • Повсякденні проблеми людей, які пересуваються по місту за допомогою коляски.
  • Допомога людині на інвалідній колясці, на вулиці.
  • Волонтерство і волонтери.

Зустріч зі студентами коледжу була дуже актуальна в теперішній час, так як на вулицях все частіше ми зустрічаємо людей які повертаються із зони АТО після демобілізації, або виходять після тривалого лікування в госпіталях. У тих з них, хто втратили здатність пересуватися як раніше, почнеться зовсім інше життя – виживання в “міських джунглях”. Повернувшись, вони побачать, що рідні міста стали їм чужими – ці простори не пристосовані для людей з інвалідністю  і їхньому новому способу життя.

На лекції студенти мали змогу побачити, які труднощі виникають при пересуванні містом на інвалідній колясці, а також, яку мінімальну допомогу вони можуть надати і як зробити це правильно – не нашкодивши ні собі, ні людині у колясці. Також, крім способів допомоги, слухачі мали змогу почути про етику спілкування з людьми з інвалідністю.

P1060863

Ще одна важлива тема, яка була порушена на лекції-розмові – “Волонтерство і волонтери”. За останні декілька років в Україні неабияких обертів набрав волонтерський рух, тобто з’явилося багато бажаючих допомагати, не вимагаючи за те матеріальної або фінансової винагороди. Але дуже часто людина, маючи бажання комусь допомогти, просто не знає, куди звернутися, не розуміє, про що потрібно знати, щоб стати волонтером.

Було дуже приємно, що після лекції підійшло кілька студентів і висловили своє бажання бути волонтером хоч зараз!

Антоніна Цуркан,
Інструктор АР

P1060861