Група Активної Реабілітації

#У погоди свої плани, а у нас все за розкладом. П’ятий ТАР відбувся

Так легко і приємно писати про гарні новини. Ось і цього разу хочемо поділитись чудовою новиною. Незважаючи на непередбачувану погоду цієї весни, на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ відбувся черговий табір активної реабілітації. Це вже п’ятий табір в рамках реалізації в Україні Міжнародного проекту ТЕАМ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації». Виконавцями проекту є UCP Wheels for Humanity (США), Національна Асамблея людей  з інвалідністю України та Українська асоціація фізичних терапевтів. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо, що табори активної реабілітації проводить ВООІ «Група активної реабілітації» за методикою шведської неурядової організації RG Aktiv Rehabilitering.

На протязі всього табору панувала дружня атмосфера, наче люди які зібралися на ньому знали один одного вже дуже давно. Інакше бути і не могло, так як вже за гарною традицією наші табори відбуваються у комфортабельному місці на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ, який знаходиться в с. Яворів Турківського району Львівської області. Адже не тільки природа сприяє такій атмосфері, а й доброзичливий колектив, який працює в центрі.

П’ятий табір АР проходив з 4 по 15 квітня 2017 року. Участь в ньому взяло 20 людей з травмою хребта з різних областей України. Це був дванадцятиденний курс активної реабілітації, головною метою якого є досягнення людиною, що користується інвалідною коляскою максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя і отримання всіх необхідних навичок для повноцінного і самостійного існування.

Програма табору складалася з занять на п’яти дисциплінах: техніка їзди на колясці, загальна фізична підготовка, настільний теніс, стрільба з луку та аеробіка. Завдяки тренуванням учасники табору набули нових вмінь, покращили свій фізичний та емоційний стан.

Деякі учасники не мали змоги приїхати на колясці активного типу і для більш гарного проходження програми табору їм було підібрано коляски, що були придбані в рамках проекту TEAM. Це дало змогу учасникам повністю оволодіти навичками подолання перешкод. Тепер, маючи практичний досвід та отримавши інформацію про свої права, приїхавши додому учасники зможуть звернутися у відділ соціального захисту та подати заявку на отримання коляски активного типу і що саме головне – правильно її підібрати.

Вечірня програма табору була не менш цікавою і пізнавальною. Лекції і бесіди – дали відповіді на безліч питань, які виникають у людини після отримання травми хребта.

Розважальні вечірні заходи: Організаційна гра, дискотека – були дуже емоційні і цікаві. Розкривали творчі здібності учасників і давали змогу краще познайомитись один з одним.

Ще одне не менш цікаве і навчальне тренування «Тридодир». Відбулось в один з вечорів табору. Цей захід навчив учасників доглядати і обслуговувати самостійно свою коляску на практиці, адже коляска це невід’ємний спосіб пересування людини, яка отримала травму хребта. Якщо коляска брудна – відношення до людини не дуже привітне і вона може сприйматись не серйозно.

Ігровий день, який відбувся на екваторі табору, дав змогу учасникам познайомитись з паралімпійськими та рекреаційними видами спорту – бочча, крокет і новус.

Не можливо не відмітити Квест-марафон. Тематика квесту, «Пригоди мореплавців», об’єднала учасників в екіпажі кораблів, які мали знайти і врятувати своїх друзів. Цей захід не тільки викликав море позитивних емоцій, продемонстрував здатність «мореплавців» долати різні перешкоди, а й лишив багато схвальних відгуків від участі в ньому.

Також в один з днів, до нас на табір приїздили наші друзі, офіційні представники продукції ТМ INVACARE в Україні. В невимушеній бесіді вони розповіли про нові засоби технічної реабілітації, а в вечері мали змогу за чашкою чаю і кави поспілкуватися з учасниками табору і дати відповіді на питання, які виникли під час бесіди.

Ну, і прекрасним завершенням табору стала заключна вечірка. В теплій і вже дружній атмосфері всі залюбки спілкувалися, танцювали, ділилися враженнями, пригощались смаколиками і просто проводили гарно час. А Флешмоб, який виконали всі присутні на таборі в цей вечір, став «родзинкою» вечірки.

Хочеться висловити величезну подяку за пророблену роботу, підтримку та допомогу, завдяки якій цей табір пройшов так гарно і без якої міг взагалі не відбутися. Дякуємо інструкторам – які залишаються рушійною силою цього руху. Це люди, які успішно інтегрувалися в суспільне життя після травми хребта і вважають своїм моральним обов’язком навчити цього інших. Групі сервісу – за вчасну і кваліфіковану допомогу протягом всього табору, величезне СПАСИБІ! Західному реабілітаційно-спортивному центру Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України – за можливість проводити Табори Активної Реабілітації в мальовничому та повністю адаптованому до потреб людей, що пересуваються за допомогою інвалідних колясок місці. Директору цього чудового центру – Шперик Мирославі Василівні та головному шеф-кухарю Мар’яні Миколаївні за смачнючу їжу та розуміння і допомогу у вирішенні наших “особливих” забаганок. Дякуємо! Студентам Львівського державного університету безпеки життєдіяльності – за допомогу під час зустрічі, а також при від’їзді учасників на вокзалі та при посадці в автобус. Дякуємо! Партнером в організації таборів виступає Всеукраїнська громадська організація осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації».
Всім організаторам – Національній Асамблеї людей з інвалідністю, UCP Колеса для людства (США), Українській асоціації фізичних терапевтів. А також Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) за можливість реалізовувати табори на гарному рівні для всіх наших учасників.

Щиро дякуємо! Разом з Вами ми рушійна сила!

І на завершення, хочеться відмітити, що всі учасники поїхали додому з новими знаннями, корисними вміннями та чудовим настроєм. Ми віримо, що кожен з них обов’язково скористається отриманою інформацією для покращення свого життя, а відчуття натхненності і прагнення до покращення свого життя, лишиться з ними на завжди.

Наступний табір відбудеться з 27 травня по 7 червня 2017 року. Запрошуємо до участі всіх зацікавлених осіб!

Успіхів Вам!