Група Активної Реабілітації

#У метрополітені обговорили розвиток програми доступності

У столичному метрополітені відбулася зустріч щодо порядку перевезення пасажирів маломобільних груп населення. Участь в обговоренні взяли представники профільних громадських організацій, зокрема,ВООІ «Група активної реабілітації» та Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, Департаменту транспортної інфраструктури та ЗМІ.

Одним з основних пунктів дискурсу були питання тактовності працівників підземки під час надання супроводу. Метрополітен висловив готовність працювати у цьому напрямку з громадськими ініціативами.

Тренінги для співробітників розпочнуться вже з 11 вересня. Проводити їх на волонтерських засадах зголосилися представники «Група активної реабілітації» та ініціативи «Inclusive friendly».

Піднімалися також і стратегічні питання облаштування інфраструктури. Доступність громадського транспорту – один з пріоритетних напрямків для міської влади. Наразі у метрополітені пристосованими є лише 12 станцій. Разом з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю проведено аудит усіх станцій. Уже готуються рішення ще для 13-ти.

Зокрема, розробляється документація реконструкції станції «Святошин» з обладнанням її ліфтами. Метрополітен наголосив на важливості підтримки громадськості для вирішення бюрократичних моментів.

Представники громадських організацій висловили готовність до співпраці та поступового впровадження європейських норм доступності у столичному транспорті.

КП «Київський метрополітен»