Група Активної Реабілітації

#Тренінг «Підбір крісел колісних: базовий рівень»

10-14 грудня 2018 року відбувся п’яти денний тренінг за тематикою «Підбір крісел колісних: базовий рівень», який проходив на базі Українського НДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності у місті Харкові.

Особливістю даного тренінгу є те, що цей навчальний курс стосувався клієнтів, які можуть самостійно сидіти і не потребують ніяких додаткових пристроїв підтримки постави для утримання прямого положення сидячи. Більш складні випадки розглядаються в двох наступних рівнях тренінгу.

Під керівництвом професійного ерготерапевта Дейва Калвера (Канада) тренінг проводили ще три українських фахівця: фізичні терапевти – Юрій Метко та Олександра Каландяк, і інженер – Віктор Щетінін. Лідерки ГО «Група активної реабілітації» – Ганна Останкова та Пискунова Людмила були серед слухачів курсу.

Протягом тижня учасники тренінгу вивчали процес забезпечення кріслами колісними згідно рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та порівнювали його із забезпеченням кріслами колісними в Україні. Під час тренінгу були надзвичайно цікаві дискусії стосовно цього питання, адже участь в тренінгу приймали представники усіх зацікавлених сторін цього процесу із Київської, Вінницької, Запорізької, Харківської та Львівської областей, серед яких користувачі кріслами колісними та інструктори таборів активної реабілітації з дисциплін «Техніка Їзди на колясці», «Загальної Фізичної Підготовки» та «Аеробіка», постачальники, фізичні терапевти, лікарі та представники управлінь соціального захисту населення та департаментів соціальної політики. Це дало змогу розглянути 8-ми крокову модель ВООЗ забезпечення кріслами колісними враховуючи буденні реалії життя користувача кріслом колісним, де був доречний досвід та коментарі наших лідерів, які протягом багатьох років в рамках таборів активної реабілітації навчають людей, як правильно підібрати крісла колісні активного типу.

В рамках тренінгу було викладено велику теоретичну частину, вивчалися технічні характеристики крісел колісних, окрім того, всі усі учасники мали змогу на практиці провести обстеження на моделях і правильно підібрати крісло, яке відповідає потребам користувача та власноруч виготовити контурну протипролежневу подушку для забезпечення правильної посадки у кріслі колісному, яка потім залишилася в подарунок моделям тренінгу.

Навчальний проект дозволить суттєво покращити і підвищити рівень надання послуг із питань правильного підбору крісел колісних і протипролежневих подушок для людей, які мають порушення опорно-рухового апарату (базовий рівень), як на наших таборах, так безпосередньо на в рамках діяльності на місцевих рівнях, де йде активна професійна підготовка персоналу задіяного до процесу надання послуг із забезпеченням кріслом колісним. Саме це сприяє поглибленню інтеграції послуг по забезпеченню кріслами колісними до загальної активної системи реабілітації.