Група Активної Реабілітації

#Табір активної реабілітації працював на Мукачівщині

На Закарпатті впродовж 12 днів працював табір активної реабілітації людей, які внаслідок травми хребта з ураженням спинного мозку пересуваються на інвалідних колясках.

На базі оздоровниці “Білочка”, що в с.Лісарня Мукачівського району, 45 учасників з Львівської, Івано–Франківської, Тернопільської, Волинської та інших областей України, провели День відкритих дверей, в рамках якого ознайомили присутніх та запрошених з методикою активної реабілітації інвалідів, круглий стіл, де обговорили проблеми спинномозкового травматизму та шляхи їх вирішення, перспективи, повідомили в прес–службі Закарпатської обласної ради.

Відкриваючи захід, депутат Закарпатської обласної ради (Блок «Наша Україна») Олександр Сухан, звертаючись до побратимів, що такими стали через нещастя, яке також свого часу спіткало його, зазначив, що табір, створений ще 15 років тому з ініціативи товариша Ярослава Грибальського – нинішнього депутата Львівської обласної ради, яку щиро підтримало тамтешнє обласне відділення Українського Фонду “Реабілітація інвалідів”, на сьогодні реальний шанс реалізувати себе в суспільстві. Адже за шведською методикою, за якою працює табір, допомагає не тільки пройти повну реабілітацію, а й здобути активний спосіб життя.

Члени табору навчаються у вузах України, працюють, беруть участь у громадсько–політичному житті країни. До речі, більшість параолімпійців України, наголосив Олександр Сухан, пройшли цю реабілітацію і сьогодні вони – приклад для інших.

– Важливо також, – далі мовив він, – аби людина була впевнена, що робить ту справу, як мусить робити, щоб там не було. Ми мусимо бути такими як усі. І це вселяє оптимізм.
Оптимізму цим людям не додавати. Як і гідності. Адже тільки гідна людина здатна піднятись за будь–яких обставини, якими б вони не були. І мати майбутнє.
– Я від усього серця дякую нашим спонсорам – підприємству “Автоплюс” та Мукачівській міськраді, які зробили все для того, аби мої товариші почували себе на Закарпатті комфортно і затишно, – наголосив Олександр Сухан.

Наступний табірний збір відбудеться у Києві, затим ще два – у Євпаторії.

Джерело:  Репортер