Група Активної Реабілітації

#Табір активної реабілітації (7–19 липня 2008 року)

Цього року табір активної реабілітації проводиться в межах міста Києва (на базі Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів в с. Лютіж Вишгородського району Київської обл.), де 14 інструкторів на візках та 14 волонтерів навчають 30 учасників – інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату – здобуттю навичок самостійного життя, максимально незалежного від сторонньої допомоги.

Своєрідною цікавинкою цього табору Активної Реабілітації є проведення екскурсії учасників – візочників по м. Києву. 13.07.08 проведена екскурсія з гідом по історичним місцям Києва, самостійне пересування візочників в громадському транспорті – метро, автобуси .

В рамках програми, 15 липня, проводився “ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ”, під час якого  представники громадських організацій інвалідів та спортивних федерацій  інвалідів ознайомлювались з методикою проведення таборів, їм було продемонстровано усі види занять.

ТАБІР АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ЛЮДЕЙ НА ВІЗКАХ – ШЛЯХ ДО САМОСТІЙНОГО ЖИТТЯ

У цей день важливим аспектом звернення суспільства до проблем людей з інвалідністю є участь ЗМІ у ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ з проведенням на базі табору брифінгу для теле – та радіо журналістів, друкованої преси. Нажаль, наші засоби масової інформації поки що не брали участі у цій події, День відкритих дверей у таборі активної реабілітації став днем закритих дверей з боку МАС-МЕДІА….

ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ ТАБОРУ

1. Загальна кількість учасників 58

 • учбова група 30
 • інструктори на візках 7
 • стажери інструкторів 5
 • група сервісу 14
 • адміністративна група 2

2. Програма занять:

 • техніка управління інвалідним візком активного типу (самостійне долання архітектурних бар’єрів: підйом-спуск сходами, їзда через бордюри, пандуси т. ін.)
 • спеціальна фізична підготовка (освоєння спеціальних тренувальних комплексів з підручними засобами для активних занять вдома, заняття з тягарями)
 • рекреаційні види спорту ( настільний теніс, стрільба з луку, баскетбол на візках, плавання)
 • вечірні лекції, психологічний тренінг (рольові ігри)
 • два тренування – «дискотека» ( спортивні конкурси, ігрові тести)
 • учбово-тренувальний виїзд до міста на візках.

Тематика вечірніх лекцій включає такі напрямки як: «Історія руху Активна Реабілітація», «Профілактика та лікування відлежин, запобігання контрактур», «Анатомія, ступені уражень спинного мозку при травмі хребта», «Лекції з правових питань», «Запобігання урологічних ускладнень, способи вирішення проблем порушення функцій тазових органів», «Прокреація». Вечірні лекції ілюстровані тематичними відеофільмами. Денний розклад передбачає три практичних заняття (тренування) по півтори години кожне, півторагодинну «школу самообслуговування» та двогодинні вечірні лекції-бесіди.

Джерело