Група Активної Реабілітації

#Що робити, якщо втратили житло через війну?

Всі, хто евакуювався, мріють повернутися додому. Але у багатьох такі мрії вже не здійснені, адже війна забирає все, у тому числі і житло.
Комфортне життя для людей на кріслах колісних передбачає максимальну адаптивність житла. Коли комфортне житло зруйноване, надії на повернення до рідного міста тануть. Чи спроможна держава підтримати тих, чиє житло зруйноване або пошкоджене і як саме?
Державні органи все ще працюють над механізмом відшкодування коштів громадянам. Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт 7198, який визначає порядок надання державою компенсації за пошкодження та знищення. Відповідно до цієї версії законопроєкту існує декілька способів компенсації. Її можуть надати як:
  • виплату грошей (сума залежить від проведеної оцінки житла, але не може перевищувати вартість 150 м2 за один об’єкт);
  • фінансування будівництва нового житла, де люди з інвалідністю зможуть отримати квартири в будинках, обладнаних ліфтами та пандусами;
  • фінансування відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку.
Поки законопроєкт очікує на друге читання і ухвалення в цілому. Але подати заяву на відшкодування можна вже зараз:
  • онлайн через додаток «Дія» у розділі «Пошкоджене майно» і заповнити форму, вказавши інформацією про пошкоджений об’єкт (адресу, опис і фото пошкоджень) та власні контактні дані.
  • у письмовій формі в ЦНАПі заповнити заяву, надати документи, чекати на процедуру оцінки.
Заяву треба подати під час воєнного стану або впродовж 90 днів від його припинення. Розглядатимуть заяви впродовж 30 календарних днів з моменту їх подання.
Компенсація буде виплачуватися у порядку надходження заяв. Пріоритет надаватимуть учасникам бойових дій, родинам загиблих ветеранів війни, людям з інвалідністю I та II груп, особи з інвалідністю внаслідок війни і багатодітним сім’ям.
Отже, віримо у майбутнє, діємо згідно з рекомендаціями, фіксуємо на фото і відео докази пошкоджень і очікуємо на остаточне прийняття процедури.