Група Активної Реабілітації

#Що робити під час надзвичайного стану?

Війна не почалася сьогодні – вона триває вісім років. Зараз на сході країни ситуація загострилась, а окупант ввів свої війська «відкрито». Ми не робимо прогнозів, ми закликаємо не панікувати, зберігати холодний розум, підтримувати нашу армію та один одного, а також готуватися до всіх можливих варіантів розвитку подій, щоб це не стало неочікуваним.

Ми зібрали прості, загальні поради психологів, які допоможуть вам підтримувати свій емоційний стан і не вдаватись до паніки – вона вам точно не допоможе.

✊🏻 Паніка це про страх. Щоб знизити рівень тривожності знайдіть для себе опору в вигляді плану дій в разі надзвичайної ситуації.Обговоріть цей план з близькими та підготуйте все необхідне.
💔 Складіть тривожну валізу. Це не означає, що вона знадобиться, але точно не буде зайвою, хоча б для вашого спокою.
🙏🏻 Будьте свідомі, не споживайте фейкову інформацію. Мінімізуйте перегляд новин до одного разу вдень і тільки з перевірених/ офіційних джерел.
👨‍👨‍👧‍👦 Спілкуйтесь з іншими на ці теми, якщо це вас заспокоює. Або навпаки, якщо відчуваєте стрес після переписування чи розмови мінімізуйте таке спілкування. Переводьте розмову на нейтральні теми.
🔥 Допомагайте армії України – це буде вашим вкладом, спати буде спокійніше.
😊 Підтримуйте стосунки з близькими. Близькість – це завжди ресурс. Не варто загострювати розмови саме на темі війни та можливих загроз..
🤝 Зверніться до психотерапевта, якщо розумієте, що самостійно не справляєтесь.
✅ Не ставте життя на паузу, живіть як зазвичай. Працюйте на благо себе, своєї родини та країни. Ми є тут і зараз, не відмовляйтесь від своїх планів.
🌎 Використовуйте техніки релаксації. Це можуть бути дихальні техніки, медитація, свіже повітря, фітнес – все, що пов’язане з розслабленням, щоб організм набирався сил та перемикався.

В коментарях можете поділитись своїми способами не панікувати. А також спостерігайте за сторіс, сьогодні там буде інформація, щодо дій в разі надзвичайної ситуації.