Група Активної Реабілітації

#Серія глобальних вебінарів з фінансування реабілітаційних послуг

Європейське бюро ВООЗ у співпраці з штаб-квартирою ВООЗ організували вебінар із трьох частин «Глобальна зустріч з питань фінансування реабілітації», які відбулися 14 липня, 10 вересня та 12 листопада 2021 року.

У вебінарі, що складається з трьох частин, взяли участь фахівці штаб-квартири ВООЗ, радники регіонального бюро ВООЗ з питань реабілітації та фінансування охорони здоров’я, а також групи фахівців з вибраних країн-членів, адже залучення користувачів є важливим для розбудови системи реабілітації.


#Серія вебінарів мала наступні цілі

  • 1

    Розвиток потенціалу країн в галузі фінансування реабілітації та навчання відповідним аналітичним підходам відповідно до цілей Всеохопного доступу до послуг охорони здоров’я;

  • 2

    Обмін досвідом країн у галузі фінансуванні реабілітації;

  • 3

    Інформування про розробку продукту ВООЗ, який підтримуватиме органи, що виробляють політику, інформацією та рекомендаціями щодо фінансування реабілітації.

Окрім того, технічна місія ВООЗ з питань реабілітації відвідала Україну, щоб підтримати уряд у подальшому розвитку реабілітаційного сектору в країні.

Протягом триденної місії, відбулись робочі зустрічі з представниками Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Офісу Президента України, Національної служби здоров’я України, міжнародних організацій та громадянського суспільства для обговорення питань розробки переліку пріоритетних асистивних засобів, стратегічного розвитку системи реабілітації в Україні відповідно до міжнародних практик та враховуючи принципи ВООЗ “Реабілітація 2030”.

Прийняття у 2020 році Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» дало потужний поштовх до посилення ролі реабілітації, тож подальша співпраця зацікавлених сторін є необхідною передумовою для того, щоб усі люди, які мають функціональні обмеження, отримували якісні, вчасні та доступні реабілітаційні послуги.

ВООЗ надає технічну підтримку Україні на шляху розвитку сучасної системи реабілітації в країні й покращення доступу до асистивних технологій за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зокрема, ВООЗ було здійснено оцінку системи реабілітації в Україні, на основі якої планується розробити національний стратегічний план з реабілітації та заходи з моніторингу його реалізації.