Група Активної Реабілітації

#Робоча поїздка в рамках проекту TEAM Україна до Румунії

З 1 по 3 серпня 2017 року в рамках проекту TEAM Україна, завданням якого є впровадження комплексних реабілітаційних послуг в Україні та проведення спеціалізованих тренінгів для фахівців з фізичної терапії, відбулася робоча поїздка українських фахівців до Румунії.

Протягом трьох днів команда в складі трьох осіб – керівника проекту Олександри Каландяк, координатора проекту Юрія Метко та інструктора ВООІ «Група активної реабілітації» Дениса Майстренко, ознайомились з роботою та програмами громадської організації Motivation Romania Foundation, які діють на території всієї країни. Діяльність організації розпочалася у 1995 році і за ці роки вона стала однією з ключових в системі реабілітації в Румунії, а її основними напрямками діяльності є працевлаштування, адаптаційний спорт, забезпечення мобільності для осіб з інвалідністю.

«Те що я побачив під час візиту досить схоже на нашу діяльність, вони також проводять табори активної реабілітації, але вони дещо відрізняються від тих, що ми проводимо в Україні. Одразу помітно, що основні принципи такі самі і базуються на методиці шведської НУО RG Aktiv Rehabilitering» – повідомив Денис Майстренко за підсумками візиту.

Також він зазначає, що на сьогоднішній день організація Motivation Romania Foundation має 17 регіональних команд, кожна з яких має свій невеликий центр де, власне, і проводяться навчання навичкам незалежного життя. Дуже сподобалося те, що в кожен такий центр має свої майстерні по підбору, ремонту та обслуговуванню колясок, чого у нас, поки що, нажаль, немає, точніше ми робимо такий підбір на таборах, але на рівні держави поки це не працює. Працівниками переважно є ті, хто краще від інших знає, як то краще зробити, адже й самі пересуваються за допомогою колясок.

Коляска активного типу Panthera X, вага – 4.5 кг

Окремо хотілося б підкреслити момент, що саме на базі центрів організації відбувається переоблаштування авто на ручне керування і найголовніше, що всі бюрократичні нюанси вони також беруть на себе, в результаті весь процес установки займає близько трьох годин.

Багаторічний досвід колег з Румунії у створенні такої мережі послуг був дуже корисним для визначення наступних кроків командою проекту та плануванні роботи у 2018 році.