Група Активної Реабілітації

#Репродуктивне здоров’я чоловіків з травмою хребта та ураженням спинного мозку

ВООІ «Група активної реабілітації за підтримки БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та Агентства США з міжнародного розвитку 2013-2014 році реалізовувала проект «Доступ до послуг з репродуктивного здоров’я чоловіків з травмою хребта та спинного мозку в м. Києві». Метою проекту було сприяти забезпеченню рівного доступу до послуг в сфері репродуктивного здоров’я та планування сім’ї чоловіків […]

Доступ до послуг з репродуктивного здоров’я в м. Києві чоловіків з травмою хребта та ураженням спинного мозку

ВООІ «Група активної реабілітації за підтримки БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та Агентства США з міжнародного розвитку 2013-2014 році реалізовувала проект «Доступ до послуг з репродуктивного здоров’я чоловіків з травмою хребта та спинного мозку в м. Києві».

Метою проекту було сприяти забезпеченню рівного доступу до послуг в сфері репродуктивного здоров’я та планування сім’ї чоловіків з наслідками травми хребта і ураженням спинного мозку.

В межах діяльності проекту було здійснено опитування споживачів послуг з метою виявлення якості надання послуг та бар’єрів, які перешкоджають їх наданню, проведено аудити доступності 10 медичних закладів м. Києва. Даний проект зосереджується тільки на одній групі інвалідності.

Проект є інноваційним для України, тому що питання репродуктивного здоров’я чоловіків з травмою хребта не піднімались на національному та регіональному рівнях і не враховувались їхні потреби під час розробки державних програм та законодавчо–нормативних актів.

Актуальність теми обумовлена і тим, що події, які відбуваються на сході України призводять до збільшення кількості чоловічого населення, які отримують інвалідність, тому внесення питань репродуктивного здоров’я на перших етапах надання реабілітаційних послуг є дуже важливим.

Як відмічали громадські організації людей з інвалідністю в Альтернативному звіті до Комітету ООН з прав людей з інвалідністю «Загублені права» права чоловіків та жінок з інвалідністю на надання якісних послуг в сфері охорони здоров’я, в тому числі репродуктивні права, порушуються і особи з інвалідністю дискримінуються на підставі інвалідності.

В опитування взяли участь 245 чоловіків з травмою хребта та ураженням спинного мозку з різних областей України, які ведуть активний спосіб життя — працюють, навчаються, займаються спортом та інтегровані в життя суспільства. Практично 90% з опитаних пройшли табори активної реабілітації (незалежного життя).

В межах діяльності проекту було підготовлено інформаційну абетку, налагоджено співпрацю з представниками закладів охорони здоров’я, підготовлено рекомендації щодо покращення ситуації.