Група Активної Реабілітації

#Рада цифрової доступності для осіб з інвалідністю при Міністерстві цифрової трансформації України

Метою створення ради є спрощення системи отримання послуг в онлайні, зробивши їх справедливими та зручними.

Яким буде цифрове майбутнє в українців з інвалідністю вирішується саме зараз. З цією метою було створено відповідну Раду цифрової доступності для осіб з інвалідністю при Міністерстві цифрової трансформації України, членом якої став голова ГО «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» – Віталій Пчолкін.

Бачення Мінцифри полягає не тільки в розвитку онлайн-сервісів, але й в забезпеченні рівного доступу до технологій для всіх українців. Метою створення ради є спрощення системи отримання послуг в онлайні, зробивши їх справедливими та зручними. Під час першого засідання Ради обговорювалася низка ініціатив, серед яких спрощення доступу до органів державної влади та інтернету загалом.

Якщо брати до уваги інтереси осіб з травмами спинного мозку, то міністерство декларує у найближчих планах — аналіз потреби забезпечення гаджетами, реінжиніринг послуги з процедури оформлення інвалідності, запуск порталу для онлайн-навчання людей з інвалідністю, що має допомогти при працевлаштуванні.

Зі свого боку ми готові підтримувати зазначений вектор та пропонувати розв’язання інших питань, наприклад, щодо спрощення доступу до можливості отримання ресурсів на реалізацію статутних завдань громадських організацій, в тому числі гострої потреби розробки електронних процедур подання заявок, звітності та іншої документації проєктів громадських організацій людей з інвалідністю.