Група Активної Реабілітації

#Проект ТЕАМ. Проведено другий табір активної реабілітації!

І знову час минув швидко, черговий табір успішно завершився, залишилося підвести підсумки та зробити висновки. Зазвичай це доволі приємна частина, адже в голові прокручуються всі цікаві моменти табору, тому посмішка майже не сходить з вуст.

Для мене цей табір став особливим в першу чергу через відповідальність, це мабуть вперше в моїй не дуже тривалій практиці, коли всі учасники з розумінням і відповідальністю віднеслися до процесу підготовки – починаючи з документів і закінчуючи квитками і приїздом. Ніхто не відмовлявся, не вигадував казок – всі взяли відповідальність і пройшли з нею через весь табір, ну майже всі. Дуже дякую, це надзвичайно спрощує організацію!

Другий в цьому році табір активної реабілітації проходив з 2 по 13 квітня на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ, який вже традиційно гостинно приймає нас і сприяє в підготовці всіх заходів передбачених програмою табору, а також у вирішенні форс-мажорних питань. З минулого табору було багато побажань щодо харчування і, варто відмітити, всі вони були враховані, дуже дякуємо!

Учасниками табору стали 20 осіб з 13 областей України, серед яких були два воїна АТО, які отримали поранення і в наслідок чого пересуваються на колясці, а також дві вимушено переміщені особи та двоє осіб, які проживають в зоні проведення АТО.

Погодні умови були майже весняними, тому під час табору нам вдалося провести заходи спортивного дня та крос-квест на вулиці, що не могло не надихнути всіх, адже повітря і краєвид там надзвичайний! Серед іншого було проведено вже традиційні для Західного дисципліни – техніка їзди на колясці активного типу, загально-фізична підготовка, настільний теніс та аеробіка. До речі не всі учасники мали власні коляски активного типу, тому ми підібрали коляски для шістьох учасників, які були придбані в рамках проекту TEAM, що дало змогу повністю оволодіти навичками подолання перешкод. Тепер, маючи практичний досвід та отримавши інформацію про свої права, приїхавши додому учасники зможуть звернутися у відділ соціального захисту та подати заявку на отримання коляски активного типу і що саме головне – правильно його підібравши.

Всі заходи проходили планово, але все ж таки хочеться виділити окремо прощальну вечірку, яку ще на початку табору було вирішено провести у вигляді маскараду. Такої завзятості у виготовленні костюмів ми не бачили давно, абсолютно всі були у надзвичайно вишуканих костюмах, як результат – чудовий настрій та гарні спогади у вигляді фото. Як завжди абсолютна більшість висловлювала своє бажання залишитися «ще б на кілька днів», бо табір пройшов дуже дружно. По приїзді додому всі отримали контактні листи з даними всіх присутніх на Таборі активної реабілітації та пам’ятні фотографії, а дехто написав нам свій відгук, пропонуємо їх вашій увазі.

Організатор табору АР
Пчолкін Віталій


Відгуки учасників 2 Табору активної реабілітації:

Богдан, Вінницька область

Так склалося що знайомий порекомендував табір активної реабілітації, я заповнив анкету на сайті. Чесно скажу думав, все ще так чисто реклама нікого нікуди не запросять і я точно нікуди не поїду, але був приємно здивований коли мені передзвонили за пару днів і запросили на табір. Ну думаю поїду, як не сподобається поїду до дому відразу. Організатор табору Віталій декілька раз телефонував по питанню приїзду до Львову, я повідомив, що приїду власним автомобілем, на що мені Віталій сказав добре приїздіть на вокзал у м. Львів і повідомив де найти транспорт. По приїзду і Львів я зателефонував Віталію з питанням, що не можу знайти стоянку і автобус, на що він мені люб’язно пояснив як проїхати на стоянку до медпункту, як виглядає автобус і т.д. за що дуже вдячний, так як місто Львів не знайоме і без допомоги Віталія я б не знайшов їх. Приїхав автобус і тут я сиджу і думаю ну як ж нас на візках будуть грузити в автобус ще й такий високий, але знов організатори були на висоті, молоді хлопці як потім вже дізнався студенти волонтери, дуже швидко і безпечно всіх пересадили на спеціальне крісло, пристебнули пасками безпеки і занесли в автобус, кожного посадили на сидіння ще й питали де б ви хотіли сидіти. Багаж і візок акуратно склали в багажне відділення автобусу.

Далі було нове приємне здивування – це водій! То просто майстер клас їзди по бездоріжжю, так справно їздив по ямах щоб нікого не розтрусило в автобусі, а дороги насправді немає, є суцільна яма і напрямок. Під час дороги до бази табору нас постійно питали чи все добре, як себе почуваємо і т.д. Дорога до табору зайняла 3 години. По приїзду група сервісу дуже швидко всіх винесли з автобуса, зібрали візки, дістали сумки з багажного відділення автобусу. Перше враження  – сиджу я на дворі біля своїх сумок кругом гори до мене під’їхав на візку молодий хлопець, каже привіт мене звуть Олександр я буду твоїм інструктором на час табору. Думаю – все капець, куди я попав, що ж я тут сам зроблю. Олександр заспокоїв, каже все буде добре. Взяв сумку поставив собі на ноги і повіз в корпус я за ним. Піднялися ліфтом на другий поверх, Саша показав кімнату, допоміг поставити сумки, показав місце в шафі, ліжко. Поки розкладав речі поспілкувалися з Олександром, він все розповів про табір, пояснив правила, спитав і записав яка потрібна допомога від групи сервісу.

Трохи відпочив від дороги і пішли на вечерю. Харчування це взагалі окрема тема, тому пару рядків. Кормили дуже добре, кожного дня нові страви, все смачно, все свіже, і дуже великі порції, мені тяжко було все з’їсти, я навіть задавав питання чому так багато, що можна було б в половину зменшити. На що мені відповіли максимально стараємося, щоб всі тут себе почували комфортно. За що ще раз дякую і низький поклін поварам, офіціантам і організаторам.

Вечері був вечір знайомства де всі учасники познайомилися, коротко про себе розповіли, все пройшло в приємній дружній атмосфері. Другий день – з ранку група сервісу в 7 годині допомогли піднятися, далі сніданок і перші тренування (заняття), познайомилися з інструкторами, інструктори з нами. В спортзалі мені підібрали програму тренувань. повідомив інструкторів що у мене гіпертонія високий тиск 150 на 110, після чого вони порадилися і підібрали мені комплекс вправ так щоб не нашкодити здоров’ю. 8 вправ після який я був повністю виснажений, але в той же час не відчував підвищеного серцевого ритму і тиск не піднімався. За що дякую інструкторам. Коли виконував вправи біля мене постійно був сервіс і інструктор. Все було під контролем.

Наступне заняття з техніки їзди – дуже професійні інструктори Олександр, Ігор і Аня. До кожного учасника свій підхід, всі питання вислухають, дадуть відповідь, порадять як краще зробити в тій чи іншій ситуації. Заняття проходили дуже цікаво, приємне спілкування все до деталей показували, як їздити на візку на балансі, по перешкодам, спускатися і підніматися сходами, сідати з візка на землю і самостійно підніматися з землі у візок.

Перше правило: без команди інструктора нічого не робити самостійно! Інструктор 2 рази покаже сам як все має бути, потім ще 2 рази розкаже все детально, аж тоді тільки можна самому . На кожній вправі двоє з групи сервісу на страховці. Чесно скажу боявся розбити голову коли вчилися ставати на баланс, але всі страхи відійшли після перших 5 хвилин. Коли вже не було сил і казав все здаюся більше не можу, Аня завжди казала  –  давай ти можеш ще раз спробуй в тебе все вийде, знаходилися сили і все дійсно виходило. Одним словом професіонали своєї справи! Заняття з техніки їзди дуже сильно допомагають в житті, кожен день є якісь перешкоди і після табору  значно легше їх проїхати, знання та навички які отримав на заняттях допомагають кожен день в житті.

Аеробіка – до заняття поставився відразу скептично, ну думаю які танці на візку, але після першого заняття думка змінилася. Красиві дівчата інструктори, приємна музика, і комплекс в прав який я вам скажу не менше навантажує чим спорт зал, все разом залишило приємне відчути від занять.

Теніс – знову ж хочу подякувати інструкторам, враховуючи мій рівень травми мені підібрали програму і я таки через пару занять зміг тримати ракетку і пограти в теніс. Тільки позитивні емоції від заняття тенісом. Окремо хочу подякувати Ані з групи сервісу за допомогу. Завдяки її наполегливості і вірі в мене, в мене таки вийшло зіграти в теніс. Дякую!

На лекціях дізнався багато корисної інформації, були розглянуті всі питання пов’язані з життям після травм різного степеню складності: навчання, працевлаштування, гігієна, візки активного типу, і т.д. В цілому на мою думку дуже потрібна інформації кожному.

В вільний час від занять та лекцій можна було прогулятися по дворі. помилуватися красивими гірськими краєвидами. Дуже вдале розташування бази в горах. Всі кліматичні і природні умови налаштовані на покращення здоров’я.

Підсумком 10 денного табору в мене – тест Купера на 35% кращий, підвищилася фізичний стан в цілому, став сильніший. Навчився їздити по перешкодам, на 6 день зміг самостійно без допомоги пересідати на ліжко (тут велика заслуга інструктора Олександра Бойка, його наполегливість і віра в мене зробили свою справу), завів нових друзів. Якщо оцінювати по 10 бальній системі табір я б оцінив так :

  • Організація – 10 балів
  • Заняття – 10 балів
  • Харчування – 10 балів
  • Умови проживання – 10 балів
  • Вільний час – 5 балів ( мало часу на вільний час, можливо в майбутньому в програмі збільшити час )
  • Група сервісу – 10 балів

Рекомендую всім пройти програму в таборі активної реабілітації.


Василь, Івано-Франківська область

Табір змінив мою думку про інвалідність.

До табору я думав що не зможу бути самостійним, але коли приїхав на табір то моя думка змінилась. Завдяки інструкторам і групі сервісу я таки став майже самостійним. Так як в мене травма шийного відділу спинного мозку, в мене дуже слабкі руки і не рухомі пальці. Завдяки порадам людей в яких схожа травма я багато чому навчився.

Табір активної реабілітації – це одна велика сім’я в якій один одного підтримують. Я дуже радий що мав можливість побувати на таборі. Все дуже сподобалось.


Маргарита, Одеська область

Всем привет! Впечатления о лагере активной реабилитации в Западном  реабилитационно-спортивном  центре потрясающие. Много информации, новых знакомых и приобретенных навыков. Как удается вместить столько мероприятий в 12 дней, да еще по три тренировки в день, невообразимо, но факт.

Компетентные инструкторы  рассказывали, показывали и добивались результата от нас, за что им огромное спасибо. Навыки, приобретенные  на реабилитации, будут сопровождать по жизни. Испытали себя в разных видах спорта,  таких  как: крокет, теннис, дартс, стрельба из лука, аэробика, техника езды на коляске, тяжелая атлетика, бочча. Для кого-то это путевка в паралимпийский спорт.

Было время на коллективное творчество, конкурс команд кто лучше справится с заданиями и заключительный бал-маскарад, всех порадовал. Ну, а природа!!! Карпаты во всей красе, пейзажи горных вершин в облаках завораживали  своим могуществом.  Неизгладимые воспоминания!!!


Олександр, Вінницька область

Всім привіт! Користуючись можливістю, хочу сказати людям, які пересуваються на візку: вам потрібно пройти ТАР. Тут словами і близько все не опишеш. Це потрібно все відчути самому, ту атмосферу, емоції.

Коли я дізнався про ТАР, то в мене одразу промайнула думка – навіщо мені в цей табір, я і так все вмію і знаю! Повірте мені, це вам так лише здається!

І так, коротко про ТАР: коли ми туди приїхали, моє перше враження – супер!!! Який краєвид: гори, свіже повітря, аж дух перехоплює. Нас дуже тепло всі зустріли, допомагали з речами, запитували, як доїхали чи все добре. За кожними двома учасниками закріплений інструктор, теж на візку. Він все показав, розказав, і ми заселилися в тримісний номер. Мені так все сподобалося, що я забув, що зморився після важкої дороги і т.д і т.п.

Перший день занять був важким, але не лякайтесь, це було тільки першого дня. Наступного ранку я із великим задоволенням прокинувся і зібрався на заняття. Заняття в нас були з аеробіки, техніки їзди на візках, ОФП та настільного тенісу. Я не можу виділити якусь із цих дисциплін. З кожної із них навчився і дізнався багато чого потрібного і цікавого, і отримав просто море позитиву!

Я не буду описувати, що собою являє кожна дисципліна, я тут не перший учасник, це зробили мої попередники.

Ще у нас проводилися цікаві лекції на різні теми з яких я дізнався дуже багато корисної інформації, яка згодиться нам у повсякденному житті. Різні розважальні заходи, дискотеки, спортивний день.

Я отримав «море позитивних емоцій»! Навчився долати різні перешкоди, познайомився з багатьма цікавими людьми, з якими і надалі продовжую спілкуватися. Ми були як одна єдина сім’я! І найголовніше, я позбувся тих стереотипів, що людина, яка пересувається за допомогою інвалідного візка не може жити повноцінним життям. ЩЕ Й ЯК МОЖЕ!!! Мені знову  захотілося ЖИТИ, а не сидіти в чотирьох стінах і чекати на чудо! Я отримав величезний потенціал заряд енергії!

Друзі, якщо у вас буде можливість, обов’язково заповнюйте анкети і приїздіть в ТАР. Ви не пожалкуєте!

І від себе особисто хочу подякувати організаторам табору, групі сервісу, інструкторам. Ви прекрасні люди! Велике Вам спасибі за те, що ви такі є! Ви молодці! Побільше би таких людей! Дай Вам Бог здоров’я і мирного неба над головою! ДЯКУЮЮЮЮЮЮЮ…!


P.S.   Вікторія Назаренко, координатор проекту TEAM, генеральний Секретар Національної Асамблеї інвалідів України.

Дуже приємно читати такі позитивні відгуки учасників про проведення другого Табору активної реабілітації в Західному спортивно-реабілітаційному центрі Національного Комітету спорту інвалідів в рамках проект «ТЕАМ». Ми працюємо для Вас, дорогі друзі, і намагаємося  це робити на високому професійному рівні.

Вдячні команді «Групи активної реабілітації» та колективу Західного центру НКСІУ за високу організацію, професійність та віддачу  під час проведення заходу.

Запрошуємо всіх зацікавлених до участі у 3 таборі активної реабілітації, який буде проходити з 30 травня по 8 червня 2016 року у Західному спортивно-реабілітаційному центрі НКСІУ. Більш детальна інформація на сайті naiu.org.ua.

Працюємо разом!

ДОВІДКА

Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» спільно з UCP Колеса для людства (США) та Українською асоціацією фізичних терапевтів за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) реалізує в Україні Міжнародний проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

В рамках проекту та за партнерства Всеукраїнської громадської організації «Група активної реабілітації», яка вже понад 20 років проводить табори активної реабілітації, як один з методів відновлення фізичного та соціального стану людини після ускладненої травми хребта з ураженням спинного мозку (RG Aktiv Rehabilitering), заплановано проведення 6 таборів активної реабілітації, два з яких вже успішно відбулися.