Група Активної Реабілітації

#Представники ГАР в новому складі Громадської ради при Держархбудінспекції

24 лютого відбулись Установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України. До нового складу Громадської ради увійшли представники громадських та експертних організацій, фахівці-будівельники, проектанти, архітектори.

Серед представників від громадськості є і лідери Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Група активної реабілітації» – Азін Володимир Олександрович та Грибальський Ярослав Володимирович. За останні роки саме завдяки цим людям вдавалося доносити вкрай важливі питання щодо доступності середовища для маломобільних груп населення до вищих керівних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

На разі Громадська рада чекає пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, які протягом двох тижнів можуть бути надані і будуть винесені на розгляд. Свої пропозиції надсилайте на mail@gar.org.ua з поміткою «Пропозиції ГР ДАБІ».

У засіданні новообраної ради взяв участь уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич. Він підняв низку гострих актуальних питань щодо необхідності посилення контролю за дотриманням забудовниками норм, які забезпечують доступність об’єктів для людей з інвалідністю. Зокрема, Валерій Сушкевич відзначив погіршення ситуації із доступністю новобудов та потенційну небезпеку таких тенденцій для усіх громадян. Крім того, він наголосив, що планує тісно співпрацювати з новим складом Громадської ради задля підготовки законопроекту щодо захисту прав людей з інвалідністю у сфері будівництва.

Протокол засідання доступний за цим посиланням.

Для довідки:

Громадська рада при Державній архітектурно-будівельній інспекції України є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю ДАБІ та її територіальних органів, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики з питань державного контролю та контролю у сфері житлово-комунального господарства.