Група Активної Реабілітації

#Перший контакт: Перезавантаження

Минулий тиждень видався насиченим на події для нашої організації: 15 червня завершився традиційний табір активної реабілітації, в якому ще 19 учасників отримали знання та навички базової програми, а також інструкторський склад організації поповнився новими обличчями, детальніше про це в нашій наступній публікації. Окрім цього, з 11 по 15 червня у Львові пройшов семінар з підготовки […]

Минулий тиждень видався насиченим на події для нашої організації: 15 червня завершився традиційний табір активної реабілітації, в якому ще 19 учасників отримали знання та навички базової програми, а також інструкторський склад організації поповнився новими обличчями, детальніше про це в нашій наступній публікації. Окрім цього, з 11 по 15 червня у Львові пройшов семінар з підготовки тренерів -наставників для роботи в трьох медичних закладах Київської, Львівської та Запорізької областей.

Це черговий захід в проекті TEAM Ukraine, який має на меті введення комплексних реабілітаційних послуг в Україні та запроваджує багато спеціалізованих тренінгів для фізичних терапевтів, професійних/бізнес тренінгів та підтримки у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та членів їх сімей, а також забезпеченні допоміжними засобами реабілітації.

Співпраця Групи активної реабілітації з Асоціацією фізичної терапії скерована на роботу зі свіжотравмованими людьми, які перебувають в медичних закладах, а головна мета полягає в тому, щоб на ранньому етапі до людини, що дістала травму хребта та спинного мозку якнайшвидше прийшов тренер-наставник та допоміг практичними порадами перейти “з лікарняного ліжка в звичайне життя”. Медичну та реабілітаційну частину забезпечують працівники лікарень (вони так само проходили навчання), консультативну – наші інструктори.

Дуже тішить присутність в команді тих  інструкторів, які раніше навчались в подібній програмі “1-й контакт” від колег зі Швеції та Польщі, та працювали у себе в регіонах. Ірина Царук, Павло Козак (Львів), Уляна Пчолкіна (Київ) мали змогу оновити свої знання в цій сфері. Спортсменки Акопян Олена та Трифонова Світлана (Київ), відомі в Україні та Світі, дівчата, виховавши дітей, завершивши свою спортивну кар’єру, повернулись до роботи вже в новій для себе ролі. Нові учасники програми – інструктори ГАР – долучаються до команд у кожному з названих регіонів.

Перед початком навчальної сесії Виконавчий директор ВООІ “Група активної реабілітації” Віталій Пчолкін ознайомив слухачів з програмою “1 контакт”, яку започатковано “Групою активної реабілітації” з 1993 року. Поділився своїми спогадами та побажав хорошого рестарту нам всім Голова правління Ярослав Грибальський.

Інтенсивна програма, наповнена потужною практичною частиною, забезпечувалась фахівцями з США – Боббі Джин Танберг та Емі Макнайт, які ділилися своїм досвідом впровадження послуги тренера-наставника в одному з найбільших Національних реабілітаційних центрів США – Rancho Los Amigos (Каліфорнія). Фаховість, впевненість та чітка структура навчання викладачами вразила всіх. Тепер ми маємо досвід двох країн, двох подібних програм, 10 навчених і добре підготовлених тренерів-наставників.

Спільно з фізичними терапевтами і медичним персоналом лікарень тренери-наставники утворюють реабілітаційні команди і одразу ж після повернення додому стають до роботи на місцях. Нагадаємо, новостворені реабілітаційні команди розпочнуть роботу у трьох відділеннях реабілітації – Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону (м. Львів, вул. Личаківська 26), Київській обласній клінічній лікарні (м. Київ, вул. Багговутівська 1) та Запорізькій обласній клінічній лікарні (м. Запоріжжя, Горіхівське шосе 10).

Це так на часі і так потрібно Україні, коли йде неоголошена війна та величезна кількість українців повертаються додому отримавши важкі поранення, наслідком яких є інвалідність.

Радію, що раніше зроблена робота з допомогою партнерів з Рекритерінгсгрупен (Щвеція) та Фундації активної реабілітації (Польща) набуває підсилення і ми маємо всі шанси цього разу вивести такі послуги на рівень системності та постійності.

Ось кілька вражень від учасників семінару:

Ірина Царук: ”Це було МЕГА-практичне навчання! Згадала все, що чула раніше. Додала до свого багажу знань додаткові сучасні методи та інструменти в роботі з пацієнтами. Відчуваю натхнення і так хочеться починати вже!”

Олександр Бойко: “Поступово, з кожною новою темою, мені ставала все простішою та більш зрозумілою суть роботи в лікарні. Непомітно зник острах та тривожність. Викладачки просто супер-профі своєї справи та гарні вчителі.”

Лена Акопян: ”Діти трохи підросли, вже можна думати про діяльність поза основною роботою мами. Із задоволенням беру участь в цьому проекті. Є можливість допомогти інформаційно та практично тим, хто того потребує у нас в Києві.”

Карина Погосян: “Можна бути скільки завгодно розумним та досвідченим, але якщо ти не маєш навичок ефективного спілкування, тоді можливо так і не вийде передати людям все те, що так хочеться. Цей висновок я зробила для себе по завершенню семінару.

Спасибі велике всім, хто був так чи інакше дотичний до цієї гігантської роботи. Особисто я отримала відповіді на всі свої питання, і навіть більше. Дістала напрямок та інструменти для подальшого розвитку. Також маю гарний приклад та підтримку. Дякую!”

Інформуватимемо вас про перебіг проекту.

ДАЛІ БУДЕ…

Фоміна Тетяна,
Членкиня правління ВООІ ГАР