Група Активної Реабілітації

#Осіння зустріч ГАРівців

З 21 по 23 жовтня в смт. Ворзель, Київської області, відбулася вже традиційна зустріч лідерів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Група активної реабілітації» (ГАР). У зустрічі взяли участь 25 лідерів АР з усієї України. В рамках заходу була зроблена оцінка діяльності ГАР за попередній рік, проведена «робота над помилками», визначені плани на майбутнє.

2011 рік став для ГАР дуже насиченим та напруженим. У лютому цього року завершено проект «Від волонтера до професіонала». Протягом півроку, в рамках проекту, проведено тренінги в ВУЗах Сімферополя, Севастополя і Керчі з метою звернути увагу студентів на людей з інвалідністю як на рівноправних членів суспільства, сприяти вихованню толерантності, підвищити статус волонтера серед молоді. Проект підтримали Національна Асамблея інвалідів України, Севастопольське відділення Союзу організацій інвалідів України, Кримська республіканська установа «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» (м. Керч), Севастопольський міський центр «Інваспорт». Координатором проекту виступила член Правління «Групи активної реабілітації» Тетяна Фоміна.

З 19 по 28 травня поточного року проведено табір активної реабілітації (ТАР) для лідерів. У ньому взяли участь 51 особа.  Результатом цього табору стало підвищення кваліфікації лідерів та інструкторів, а також ряд учасників зуміли проявити себе як зрілі активісти руху активної  реабілітації з достатнім обсягом знань, навичок і отримали статус інструктора.

З 14 по 26 червня проведено ще один табір «Всеукраїнський», учасниками якого стали люди на візках з усієї України.  Основний підсумок  цього табору – люди з травмою хребта стали більш незалежними, самостійними і активними.

З 23 вересня по 6 жовтня пройшов останній у цьому році табір – для людей з ураженням шийного відділу хребта. Паралельно з цим табором відбувся семінар для медичних працівників. Головною відмінністю цього семінару, від попередніх, стала участь викладачів та студентів кількох українських ВУЗів.

2012 рік для ГАРівців обіцяє бути не менш насиченим. Наступного року рух активної реабілітації в Україні відзначає своє двадцятиріччя. Святкування ювілею стане одним з найбільш важливих подій. Свято планується яскравим і незабутнім.

Крім того, наступного року в рамках проекту IAR «міжнародна організація активної реабілітації» та Rekryteringsgruppen, ВГОІ «ГАР» візьме участь в таборі для лідерів на території Білорусі, наступним кроком буде проведення табору АР вже в Україні, для білоруських учасників. Цей проект спрямований на становлення і розвиток руху активної реабілітації на території Білорусі.

У 2012 році планується також проведення двох таборів «Тетра» (для людей з ураженням шийного відділу хребта) та табору «Всеукраїнський».

Заплановано проведення декількох семінарів. До порядку денного в одному із них включено розроблення і систематизація методичних матеріалів по дисциплінах на ТАР для інструкторів з урахуванням міжнародного досвіду. Восени запланований черговий семінар для медичних працівників, а також навчальний семінар програми «Перший контакт».

Поряд із цим на зустрічі було порушено організаційні та правові питання, поінформовано учасників про нововведення в соціальній політиці України, а також подальша інформаційна політика груп.  Важлива роль була відведена пропозиції від «Національної Асамблеї інвалідів України» до «ГАР» взяти участь у складанні альтернативного звіту про виконання Україною Конвенції ООН з прав людей з інвалідністю.

В процесі зустрічі кожен учасник мав можливість висловити свою думку, були враховані всі пропозиції та зауваження. Робота ГАРівських активістів показала,  що зроблено багато, але належить зробити ще більше.

Дмитро Черних,
прес-секретар ВГОІ «Група активної реабілітації»