Група Активної Реабілітації

#Навичками першої допомоги має володіти кожен

16 лютого “Перша допомога та спецпідготовка FAST” і Громадська організація “Група активної реабілітації” провели перший в Україні тренінг з надання першої допомоги для користувачів крісел колісних.

Учасники відпрацьовували практичні навички з надання першої допомоги, навчалися, як організувати та проінструктувати сторонню людину, якщо самостійно немає можливості надати допомогу.

Федір Сердюк, виконавчий директор та засновник компанії FAST, оцінює проведений захід наступним чином:

«Ми постійно звертаємося до західних стандартів у своїй роботі. Американський досвід показав, що люди з інвалідністю, які пройшли тренінг першої допомоги, можуть ефективно рятувати життя, інструктуючи інших очевидців, які не мають навичок. Цей захід доводить: супергероєм, рятувальником, може стати кожен».

Виконавчий директор ГАРу, Віталій Пчолкін, зазначив, що:

«В залежності від травм не всі люди можуть фізично надати допомогу постраждалому, але вміння правильно організувати та інструктувати інших — теж напрочуд важлива і корисна навичка».

Також, своїм досвідом та враженнями поділилась програмна менеджерка ГАР — Уляна Пчолкіна:

«Коли мені було 15 років, мені довелося врятувати життя молодшому брату, внаслідок його основного захворювання, у нього раптово зупинилось серце, просто на моїх очах, посеред вулиці. Я діяла за інтуїцією. Добре, що були якісь інструкції в школі, щось винирнуло з побаченого в кіно… Лікарі сказали, що брат вижив завдяки серцевій стимуляції, яку я проводила, як знала.
Тепер, я чітко розумію, що можу врятувати будь-кого, навіть деякі речі я зможу зробити самостійно! Такі курси мають пройти всі, обов’язково! По-перше, після курсів не страшно, по-друге, купу міфів розвінчано.
Сподіваюся, що ми продовжимо співпрацю і дамо шанс на порятунок ще більшій кількості людей!».

Разом ми довели, що все можливо! Як мінімум, чіткі команди можуть врятувати чиєсь життя. Адже очевидці завжди можуть виконати певні дії та допомогти людині, якщо його стан раптово погіршився.

Наостанок, ми пропонуємо кілька правил від FAST, яким варто слідувати в екстрених ситуаціях:
  1. Оцініть місце події для власної безпеки (якщо поруч з постраждалим є пляшка або скло обережно приберіть його ногою, якщо ситуація відбувається на проїжджій частині вдягніть жилетку і використовуйте знак аварійної зупинки).
  2. Попросіть допомоги в оточуючих і запитайте хто вміє надавати першу допомогу, можливо поруч є поліція або співробітники Нацгвардії.
  3. Погукайте потерпілого, якщо він не реагує обережно потрусіть його за плечі.
  4. Якщо він реагує, але не може самостійно піднятися, або знаходиться без свідомості, але ви візуально розумієте, що він дихає, поверніть його на бік.
  5. Викличте швидку допомогу і контролюйте потерпілого в положенні на боці.
  6. Задумайтеся про те, що тренінг з першої допомоги, який ви вже давно могли пройти – те, що може врятувати цій людині життя, адже швидку вона може просто не дочекатися.

Також, ви можете використовувати додаток, який дасть потрібні вказівки для тих, хто вже володіє навичками надання першої допомоги, і для тих, хто тільки збирається пройти відповідне навчання.