Група Активної Реабілітації

#Наша Уляна має срібло на Першому чемпіонаті Європи з інклюзивного карате

3 травня 2015 року в місті Ломмель (Бельгія) відбувся Перший чемпіонат Європи з інклюзивного карате, яке дуже розповсюджене і має свій початок саме з Бельгії. Участь у турнірі прийняли понад 150 людей з інвалідністю різних нозологій з 10 країн Європи, серед яких і наш лідер та організатор таборів АР, спортсменка Української Федерації Карате та клубу «Чемпіон» – Уляна Смирнова.

Уляна почала займатися карате для людей на колясках одразу після його презентації у 2012 році. Як і в будь якій новій справі було дуже складно розпочинати, тому що інформації було обмаль і майже всі ката (систематизована послідовність групи прийомів) доводилося адаптовувати самостійно спільно з тренерами клубу «Чемпіон», які дуже прониклися цією ланкою розвитку карате і разом з Уляною завзято працювали.

З призерами чемпіонату світу

При такому відповідальному ставленні результат не змусив себе довго чекати і вже через два роки, на 22 Чемпіонаті світу з карате, який проходив в м. Бремен (Німеччина) і в програму якого вперше було включено категорії для людей з інвалідністю, Уляна зайняла ПЕРШЕ місце отримавши золото у категорії «Ката для людей на колясках» серед жінок, випередивши навіть родоначальників цієї дисципліни – бельгійців.

ikarate-3

Другим великим досягненням стало срібло на Першому чемпіонаті Європи з інклюзивного карате, де Уляна виступала в загальному заліку, тобто серед її суперників були чоловіки. З різницею в 0.01 пунктів золото отримав діючий чемпіон світу, бельгієць Френк Дюбоіссе, який займається карате вже понад 10 років. Як зазначила сама Уляна, вона дуже задоволена таким результатом, по факту два діючих чемпіона світу поділили між собою 1 та 2 місця. Для неї це був неоціненний досвід і вперше така велика конкуренція.

ГАР ВІТАЄ СВОЮ ЧЕМПІОНКУ і бажає подальших звершень на найвищому рівні! Впевнені, це тільки початок великих перемог! Так тримати!

ikarate-2

ikarate-1 ikarate-4


Програма карате для людей з інвалідністю «Інва-карате» є складовою проекту Всесвітньої Федерації Карате, що реалізується у різних країнах світу, Українська Федерація Карате розвиває цей напрямок в Україні. Вона ставить перед собою дві мети:

  • соціальну – залучити людей з обмеженими фізичними можливостями до світу карате і сприяти їх інтеграції в повноцінне життя;
  • політичну – досягти визнання карате олімпійським, та, відповідно, параолімпійським видом спорту.

banner_Kryla_ufk

Метою проекту є:

  • розвиток карате як виду спорту для людей з інвалідністю в Україні;
  • створення умов для доступу людей з інвалідністю до фізичної культури і спорту;
  • демонстрація спортивних досягнень спортсменів з інвалідністю як в Україні, так і за її межами;
  • сприяння «інтегрованому спорту», що включає спільні тренувальні заняття і змагання спортсменів з інвалідністю разом із здоровими спортсменами;
  • покращення ставлення до людей з інвалідністю, спираючись на визнання в них особистості, поваги до їх успіхів та досягнень.

Цільова аудиторія це діти, молодь та дорослі, які мають інвалідність різних нозологій (ураження опорно-рухового апарату, вади слуху, ментальні порушення). Слід наголосити, що політика клубів федерації забезпечує безкоштовні заняття для дітей і молоді з інвалідністю, з повним оснащенням їх формою та амуніцією.

Наразі програма реалізується в 11 областях та Києві, загалом охоплює біля 20 клубів та близько 90 спортсменів (див. зведену таблицю). Це свідчить про позитивну динаміку розвитку проекту, порівняно з минулими роками.