Група Активної Реабілітації

#Лідери ГАР пройшли курс ВООЗ по забезпеченню інвалідними колясками

Інвалідна коляска належить до найбільш поширених допоміжних засобів, які забезпечують можливість особистого пересування у всьому світі.

Тренери проекту Дейв (зліва) та Джемі Тренери проекту Дейв та Джемі

Коляска, яка відповідає фізичним потребам особи, її способу життя й умовам навколишнього середовища, є незамінною для людей, які стикаються з труднощами при ходьбі, та сприяє суттєвому покращенню стану здоров’я і підвищенню рівня їхнього соціального й економічного благополуччя.

На таборах активної реабілітації більшість учасників зазвичай вперше отримують знання про активну коляску – які існують типи та їх переваги і недоліки, вчаться вільно керувати коляскою та опановують техніку переміщення. Завдяки цим знанням та навичкам учасники таборів АР, в переважній більшості, набувають надзвичайної особистої мобільності, яка відкриває перед користувачем інвалідної коляски нові можливості для навчання, трудової діяльності, участі в культурних заходах, а також полегшує доступ до послуг, зокрема в галузі охорони здоров’я.

Лєлік в процесі навчання

Саме завдяки цьому факту троє лідерів ГАР мали змогу пройти курс Всесвітньої організації охорони здоров’я – «Підготовка персоналу служб із забезпечення інвалідних колясок за програмою базового рівня». Як виявилося під час тренінгу Уляна Смирнова, Віталій Пчолкін та Олексій Порох були першими людьми, що пересуваються на колясках, які виявили бажання, а саме головне успішно пройшли підібний тренінг.

Техніка переміщення в коляску та навпаки Техніка переміщення в коляску та навпаки

Цей захід в Україні було проведено Національною Асамблеєю інвалідів України (НАІУ) спільно з UCP Wheels for Humanity (США) за підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США (USAID). На протязі п’яти днів учасники мали можливість навчитися безпечно та професійно провести фізичне обстеження, підібрати інвалідну коляску та відрегулювати її відповідно до індивідуальних потреб клієнта, який має моторні порушення, але може утримувати положення сидячи без додаткової підтримки. Наприкінці тренінгу всі учасники мали змогу застосувати отримані практичні навички у безпосередньому обстеженні клієнтів та індивідуальному підборі колясок.

Дейв робить "заміри" клієнта Дейв перевіряє правильність виконаних “замірів” клієнта

Не дивлячись на те, що наші лідери вже мали великий досвід підбору колясок на таборах АР, все одно було отримано багато корисної інформації і, саме головне, була надана методика викладання матеріалу. Також, учасники мають перспективу стати тренерами програми ВООЗ по підбору інвалідних колясок з метою розповсюдження досвіду в Україні.

Всього участь у навчанні взяли 16 осіб із різних областей України: фізичні терапевти/реабілітологи, працівники сервісних центрів протезно-ортопедичних підприємств, працівники служб соціального захисту населення, представники громадських організацій. Усі учасники отримали сертифікати.

Уляна отримує сертифікат Уляна отримує сертифікат

З тренерами організації UCP Wheels З тренерами проекту з організації UCP Wheels for Humanity

По матеріалам Національної Асамблеї інвалідів України