Група Активної Реабілітації

#Лідери ГАР взяли участь у форумі «Філософія спроможності»: порядок денний безбар’єрності

Віталій Пчолкін та Уляна Пчолкіна взяли участь у панельній дискусії щодо розвитку реабілітаційних послуг в Україні.

3 грудня лідери Всеукраїнського об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» Віталій Пчолкін та Уляна Пчолкіна взяли участь у панельній дискусії щодо розвитку реабілітаційних послуг на форумі «Філософія спроможності», який був організований Міністерством соціальної політики в межах ініціативи Першої Леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

Форум став майданчиком для формування спільного бачення безбар’єрного середовища в Україні та інформування про нові державні політики, пов’язані з працевлаштуванням, реабілітацією, наданням соціальних послуг, впровадженням цифрових технологій тощо. Серед учасників також були присутні міністр охорони здоров‘я Володимир Ляшко, міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, директорка Superhumans Center Ольга Руднєва, Уповноважена Президента України з безбар’єрності Тетяна Ломакіна та інші.

Захід відкрила Перша Леді Олена Зеленська, яка наголосила:

«Спроможність – це здатність до здійснення. І водночас спроможність – це й наявність сприятливих умов, обставин, які допомагають у здійсненні. Мені здається, що це формула нашої сьогоднішньої дискусії: які умови мають бути створені в державі та суспільстві, щоб кожна людина в Україні, зокрема з інвалідністю, була спроможна жити на повну, реалізовувати себе, не мати бар’єрів».

Сьогодні державі особливо важливо забезпечити для людини з інвалідністю реабілітацію з першого дня травми доказовими методами у мультидисциплінарних команд, які поєднують медичних та соціальних фахівців.

Наша організація стоїть на варті активної реабілітації вже десятки років і продовжує мотивувати людей з травмами спинного мозку до незалежного життя. Саме тому, в рамках форуму, ми поділилися своїм досвідом реалізації програми Перший контакт та планами щодо її масштабування територією України, адже саме інструктори Першого контакту можуть суттєво посилити міждисциплінарну команду та допомогти людям, які тільки-но отримали травму, стати стійкими та спроможними до будь-яких звершень.

«Враховуючи поточну ситуацію, коли кількість людей з різними травмами та порушеннями невпинно збільшується внаслідок військових дій, ми просто вимушені робити рішучі зміни в державній політиці, щоб всі вони отримали справжню підтримку та можливість продовжити гідне життя попри набуті порушення.

Наше завдання не просто змінити підходи до надання реабілітаційних послуг, але й забезпечити належний контроль до всіх виконавців щодо створення безбар’єрних умов для отримання послуг всіх рівнів», — підкреслив Віталій Пчолкін.

Форум був реалізований за підтримки ПРООН, Уряду Південної Кореї, Уряду Німеччини та ІСАР Єднання (Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу).