Група Активної Реабілітації

#«Інклюзивність будівель і споруд» для всіх груп маломобільного населення

3 грудня в Мінрегіон відбувся захід, присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю. Нарада відбулася за участі Президента України, Уповноваженого з прав людей з інвалідністю, представників Уряду, народних депутатів України, представників профільних громадських організацій та інших зацікавлених людей.

Обговорювалися важливі питання запровадження нових ДБН для використання під час будівництва, капітальних ремонтів і реконструкцій, в яких прописані чіткі вимоги для облаштування доступності. Як результат – нові ДБНи вже затверджені, будуть опубліковані найближчим часом і вступлять в дію навесні наступного року. Ці норми є обов’язковими до виконання.

Важливим є те, що над цим документом протягом року працювала ціла команда фахівців, у тому числі безпосередньо Голова правління ВООІ «Група Активної Реабілітації» та експерт з доступності Ярослав Грибальський та інші лідери ГАР.

Водночас Глава держави запропонував не робити акцент лише на доступності до фізичного оточення, хоч доступність у широкому розумінні є одним з основних восьми ключових принципів Конвенції про права осіб з інвалідністю.

«Йтиметься про доступність у широкому сенсі цього слова, про її значущість у всіх без винятку сферах життєдіяльності та про спрямування на реалізацію принципу доступності роботи всіх без винятку органів влади», – сказав Петро Порошенко.