Група Активної Реабілітації

#“Інклюзивне суспільство”

З нагоди відзначення всесвітнього дня соціальної справедливості Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Група активної реабілітації» та «Велід» за підтримки Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели для студентів Інституту психології, історії та соціології Херсонського державного університеті публічну лекцію на тему «Інклюзивне суспільство».

003

Метою заходу було ознайомити майбутніх фахівців із тенденціями світових інноваційних підходів до розв’язання проблем інвалідності. Адже за останнє десятиріччя соціальна політика стосовно осіб з інвалідністю зазнає суттєвої трансформації. Ставлення до цієї соціальної групи людей, як до пацієнтів, яким необхідно лише опікуватися, і які не можуть долучатися до активного суспільного життя, змінюється у напрямку ставлення до них, як до повноправних членів суспільства, що мають рівні права з іншими громадянами країни.

004

Зокрема, були обговорені такі теми, як:

  • Еволюцію поглядів на питання «інвалідності»;
  • Моделі інвалідності та їх вплив на формування соціальної політики у державі;
  • Інклюзивна освіта;
  • Взаємозв’язок між доступністю архітектурно-просторового середовища і забезпечення прав людини

0012

Серед пріоритетів у практичній площині є: усунення існуючих перешкод невлаштованого соціуму, удосконалення законодавства і посилення контролю за його дотриманням, зміні у ряді випадків пануючих суспільних стереотипів до проблеми інвалідності.

Громадські організації інвалідів передали інститутській бібліотеці декілька десятків методичних видань, що вийшли у світ у 2012 році, зміст яких сприяє усвідомленню та розумінню сутності проблеми. Слухачі лекції також отримали поліграфічну продукцію на тему толерантного суспільства. Подібний захід проводився вже вдруге, а отже організатори вважають за необхідне продовжити цю практику і в подальшому і готові надавати всю необхідну методичну, технічну, консультативну і аналітичну допомогу задля поглиблення співпраці всіх зацікавлених сторін, адже лише спільними зусиллями, особистими вчинками кожного, можливо досягнення мети – побудова гуманного та справедливого суспільства.

Дмитро Черних

0022