Група Активної Реабілітації

#Чи треба людині з інвалідністю стежити за власним стилем?

Так, так, так і ще раз так!

Звісно, ніхто не змушує вас вивчати історію моди чи купувати дорогі бренди. Але стежити за охайністю зовнішнього вигляду все ж таки варто. Чому? Бо через одяг можна самовиражатися, транслювати свою натуру, почуватися впевнено і в гармонії з собою, приваблювати інших тощо.

На курсі «Fashion Inclusia» Varvara Barto, фешнстилістка, яка співпрацювала з найвідомішими виданнями (L’Officiel, Elle, Vogue, Forbes тощо), розповідала учасникам та учасницям про те, як створювати власні перформенси та наповнювати роботу стиліста сенсом.

Одна із слухачок цього напряму, Кардаш Карина, пройшла теоретичний блок та практику на Українському Тижні Моди і поділилась своєю історією:

«Я малюю з дитинства. Починала з портретів, тому що мені завжди подобалось дивитись на обличчя людей і помічати їх характерні особливості. Зараз займаюсь цифровою ілюстрацією, це основа мого доходу.

Краса, мистецтво та естетика — сфера, у якій я знаходжусь давно. Мене завжди цікавило, чому серед людей, які пересуваються кріслом колісним, так мало стильно вдягнутих. Я це пояснювала для себе наступним чином:

👉🏻 По-перше, коли пересуваєшся коляскою у недоступному просторі, естетика відходить на другий план. Головне — комфорт, тому більшість носить спортивний одяг або щось схоже на те.
👉🏻 По-друге, мода мінлива та часом дуже дорога.
👉🏻 По-третє — помітно впливає на самосприйняття стереотип про допомогу чи жаління людини на кріслі колісному. Пам’ятаю, як особисто почувалась ніяково, коли гарно одягнулась, зробила мейк, а на вулиці думаєш, що оточуючі бачать не мою красу, а думають, чого це вона так вирядилась.

Я можу продовжувати цей список, знайти причини не складно. Складніше зрозуміти, як їх вирішити? Так от, програмна менеджерка ГАР Уляна Пчолкіна та генеральний продюсер Ukrainian Fashion Week Володимир Нечипорук знайшли відповідь.

Вони дали можливість людям з інвалідністю пірнути в океан фешніндустрії, створивши курс «Fahion Inclusia». Пройшовши його, я зрозуміла, що точно хочу вдосконалювати власний стиль, що мені подобаються естетично вдягнуті люди і я хочу бути однією з них. Знаю, що це не простий шлях пошуку, але цікавий. Тому після завершення курсу точно продовжу розвиватися у цій сфері.

Що я відчуваю від курсу?

Натхнення і задоволення! Лекції та практика на Ukrainian Fashion Week були нереально крутими. На бекстейджі все виглядало організовано і професійно. Єдине, що мене здивувало — тиша від того, як кожен натхненно робить свою справу».

 

Проєкт Fashion Inclusia реалізується за підтримки Українського культурного фонду та у партнерстві з Ukrainian Fashion Week.