Група Активної Реабілітації

#Богдан отримав кулю в хребет від росіян в Гостомелі

“На мене вийшла Оля і попросила допомоги з візком… так воно і закрутилось”, – розповідає Олексій Порох, інструктор Першого контакту.

Саме із цього моменту – дзвінка волонтерів із проханням про допомогу знайти крісло колісне для пораненого – і почалася співпраця інструктора Олексія Пороха та Богдана Суглоби в рамках програми “Перший контакт”. Олексій став наставником юнака, який отримав важку травму спинного мозку й нині бажає повертатися до повноцінного, активного життя.

Богданові 21 рік. Він цивільний. Під час повномасштабного вторгнення жив і працював у Гостомелі. 25 лютого 2022 р. юнак стояв у черзі за продуктами й потрапив під обстріл із російського БТРу, що відкрив вогонь по людях, які були біля магазину. “Був тяжко поранений. Отримав травму хребта. Куля влучила в хребет. Уламковий перелом. Пошкоджений спинний мозок. Повністю. Чи майже повністю ”, – розповідає хлопець.

Ми мали коротку телефонну розмову з Богданом. І він розповів про своє знайомство з нашим інструктором, їхню співпрацю та важливість програми “Перший контакт”.

За яких умов відбулася зустріч з інструктором Першого контакту?

Та я лежав в Італії в лікарні. У реабілітаційному центрі був довгий час. Потім мене перевели в Київ. У лікарню “Добробут”. Ну, і волонтери, тобто я так зрозумів, із ним зв’язалися волонтери. Просто, щоб він приїхав до мене в лікарню і дав пару порад, як там далі бути мені. Він до мене приїхав у лікарню. Поговорили. Потім він ще приїжджав.

Чи була корисною співпраця з інструктором Першого контакту? Якщо так, то чим саме?

Ну аякже! Корисна. Звісно корисна. Він пояснював багато того, чого я не знаю. Поради давав різні. Допоміг мені з кріслом колісним. Бо на цей час у мене свого немає. Він дав покористуватися своїм. І час від часу він дзвонить до мене. Питає, як я. Ну, ми спілкуємося.

Можливо, ви чомусь навчились, що зараз вам допомагає в побуті?

Ну так і є. У нього там поради були, як користуватися коляскою… ну як в побуті трішки там… Буває, я запитую в нього, як краще… щось там робити. Він мені розказує… І ці поради працюють.

У розмові хлопець акцентує саме на рекомендаціях, пов’язаних із користуванням кріслом колісним, бажає пізніше удосконалюватись у техніці їзди.

Як змінилось життя (бачення майбутнього) після роботи з інструктором Першого контакту?

Більше трішки знаю, як запобігти хворобам, які можуть бути ускладнення… Він мені пояснив, як краще вирішити ті чи інші питання самостійно, як діяти та що очікувати.

Чи отримали ви поради, як за допомогою держави отримати крісло колісне активного типу. Як підібрати такий засіб пересування?

Олексій мені все пояснював. Але це треба уточнити. Він говорив, що можна отримать та як.

На сьогодні Богдан саме планує займатися питанням стосовно власного крісла колісного. За якими критеріями вибирати коляску, куди звертатися з тими чи іншими запитами, обов’язково радитиметься зі своїм інструктором. Чоловіки й далі спілкуються. Богдан готується згодом взяти участь у таборі активної реабілітації. Олексій Порох завжди на зв’язку зі своїм підопічним і готовий допомогти з усіх можливих питань, щоб швидко та якісно Богдан навчився жити з травмою спинного мозку, став незалежним у побуті, планував та реалізовував власне майбутнє незважаючи ні на які перешкоди.

Він такий класний чоловік! – із вдячністю розповідає Богдан про свого наставника Олексія Пороха. Хлопець рекомендує іншим людям, що отримали подібні травми, звертатися за допомогою до ГО Група активної реабілітації та завдяки програмі “Перший контакт” отримати базові знання, як організувати своє життя. А наші інструктори завжди готові ділитися власним досвідом, необхідною інформацією, рекомендаціями про різні аспекти життя після отриманої травми спинного мозку.

Інструктори Першого контакту допомагають адаптуватися до нового життя – так, іншого, але якісного, повноцінного, цікавого!