Група Активної Реабілітації

#Сьогодні відбулась нарада щодо доступності Львова для маломобільних груп населення

До участі у нараді під головуванням заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірини Маруняк були залучені всі керівників ключових напрямків, а також радник міського голови Ярослав Грибальський та фахівець з інклюзивного проектування зі Шотландії Кейт Робертсон. «Нема великої різниці між потребами у доступності людини з інвалідністю на візку і мамусі, яка вийшла на […]

До участі у нараді під головуванням заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірини Маруняк були залучені всі керівників ключових напрямків, а також радник міського голови Ярослав Грибальський та фахівець з інклюзивного проектування зі Шотландії Кейт Робертсон.

«Нема великої різниці між потребами у доступності людини з інвалідністю на візку і мамусі, яка вийшла на прогулянку зі своєю маленькою дитинкою у візочку. Тому насправді ці напрацювання є потрібні для набагато ширшого спектра людей, ніж люди з інвалідністю», — наголосив під час наради фахівець з інклюзивного проектування зі Шотландії Кейт Робертсон.

Під час наради присутні переглянули презентацію, де графічно було зображено основні аспекти, на що варто звернути увагу під час аналізу доступності Львова для маломобільних груп населення.

«Сьогодні відбулась нарада щодо доступності міста Львова. Ми з паном Грибальським і Кейтом Робертсоном про те, що кожна людина має себе вільно почувати будь-де: чи то в поліклініці, чи в закладі культури, чи в готелі, чи на вулиці. Пан Кейт — це фахівець з інклюзивного проектування зі Шотландії. Була дуже цікава презентація пана Кейта та пана Грибальського про стандарти, як має бути, щоб місто було комфортним для проживання маломобільних мешканців. Внаслідок сьогоднішньої наради напрацювали ряд висновків.

Перше — пан Ярослав розробить по кожному напрямку анкети, для того, щоб ми ці анкети роздали у всі установи (поліклініки, музеї, навчальні заклади тощо), районні адміністрації. Потім по цих анкетах буде проведено аналіз — це буде свого роду така інвентаризація, як це є зараз у Львові. Тоді ми визначимо, що саме слід змінювати та працюватимемо над виділенням коштів та поступовим втіленням наміченого плану”, — розповіла заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

«Нарада була спричинена зверненням міського голови Львова підготувати інформацію щодо доступності Львова для маломобільних груп і осіб з інвалідністю. І я, як радник міського голови, взявся то робити. І я зрозумів, що треба цю інформацію структурувати. Тому ми тут зустрілись, щоб керівники усіх напрямків проаналізували, як є в кожній галузі, що є сьогодні вже напрацьовано. Разом з тим такий аналіз показує, де є які проблеми, щоб їх можна було прорахувати і поступово їх ліквідувати.

От наприклад, проаналізували ЦНАПи — практично всі є добре зроблені з погляду доступності. А це є місце, де людина може отримати велику кількість послуг, оформити документи. І там є добре зроблено: і можливість дістатись туди спокійно особам з інвалідністю, і там зараз є можливість пріоритету, тобто адміністратор ЦНАПу пріоритетно працює з такою маломобільною особою. І так би мало бути скрізь. Саме для цього ми працюємо”, — наголосив радник міського голови Львова Ярослав Грибальський.

Джерело: Львівська міська рада