Група Активної Реабілітації

#Ми це зробили – програму таборів АР для людей з травмою в шийному відділі хребта відновлено!

Вже традиційно, на початку листопада, на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ проходив табір активної реабілітації, але цього разу він був виключно для людей з травмою в шийному відділі хребта. Так, ми нарешті відновили свою програму, яка чекала з 2013 року, після анексії Криму.

Даний табір активної реабілітації проходив в рамках реалізації в Україні Міжнародного проекту ТЕАМ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

Виконавцями проекту є UCP Колеса для людства (UCP Wheels for Humanity) (США) та Національна Асамблея людей з інвалідністю України. Партнером в проведенні таборів виступає Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації». Такий масштабний та корисний проект є можливим за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Після анексії Криму ми втратили не тільки важливу для всіх нас частину нашого життя і людей, ми ще втратили можливість проводити програми для людей зі складними ураженнями – для проведення яких потрібно ретельно готувати місце проживання і тренувальні площадки. Ми ретельно готувалися до відновлення даної програми і нарешті нам це вдалося! Завдяки тісній співпраці і повному розумінню специфіки табору з боку керівництва Центру було організовано простір для комфортного проведення даного заходу.

Дванадцять учасників з травмою в шийному відділі хребта зробили свій правильний вибір і приїхали отримати нові знання та навички з різних куточків України. Протягом 12 днів досвідчені інструктори з подібними травмами ділилися своїм досвідом та знаннями щодо самообслуговування, долання архітектурних перешкод, навчали правильному підбору навантажень та побудові тренувального процесу задля досягнення учасниками максимальної незалежності від сторонньої допомоги. Саме цей досвід, після повернення додому, має допомогти людям розпочати більш активне, насичене та наповнене життя.

За програмою табору кожен мав можливість пройти вишкіл з чотирьох дисциплін:

  • Техніка їзди
  • Загально-фізична підготовка
  • Настільний теніс
  • Самообслуговування

Ключовою відмінністю даного табору стало запровадження нової для нас дисципліни – Самообслуговування, адже до цього курс самообслуговування проходив безпосередньо в кімнатах разом з інструктором. Програма тренувань була розроблена індивідуально для кожного учасника згідно його фізичних кондицій і запитів від інструктора по кімнаті, яка коригувалася відповідно до наявного прогресу протягом табору.

В якості ознайомчої дисципліни додатково було проведено Аеробіку, яка дала розуміння наскільки важливо робити вправи, які розвивають координацію та правильне дихання, при тому, що це є одна з найдоступніших можливостей тренуватися після повернення додому.

Окрім дисциплін, учасники прослухати цикл лекцій та бесід на різні теми стосовно особливостей життя після травми спинного мозку, якими ділилися наші інструктори.

На всіх етапах тренувального процесу учасникам допомагали підготовлені люди з групи сервісу, які надавали тільки той об’єм допомоги, який необхідний для набуття нових навичок. І цей об’єм визначав безпосередньо інструктор по кімнаті.

З перших годин стало зрозуміло, що всі учасники приїхали з чіткою мотивацією навчитися бути самостійними – це і є одним з головних чинників. Весь склад табору зробив все можливе, щоб кожен учасник поїхав додому отримавши відповіді на всі питання.

Ми віримо, що нам це вдалося і всі наші учасники після повернення додому зможуть якісно покращити своє життя!

Організатор табору активної реабілітації,
Пчолкін Віталій


Відгуки учасників


Юрій, Львівська обл.

Відгук про табір активної реабілітації. Дізнався я про табір від реабілітолога Львівського госпіталя потім від волонтерів. Після того я зайшов на сайт, прочитав інформацію та заповнив анкету. Незадовго зі мною зв’язалися і запропонували поїхати. Моя подорож розпочалася із Львівського залізничного вокзалу. Там нас зустрів великий та комфортний автобус. Їхали ми близько трьох годин до місця призначення. По дорозі спостерігали мальовничі краєвиди. На місці призначення в таборі нас дуже привітно зустріли. Табір знаходиться на горі з якої відкривається мальовничі краєвиди та гірськолижні траси і котеджі. Поселили в чудові, чисті номери готелю. Група сервісу дуже відповідально ставиться до своєї роботи. Кожний день наповнений різними видами занять. Інструктори знають свою справу. Вони допомагають підвищити загальне фізичне здоров’я та навчають бути більш самостійними і скоординованими. Проводяться легко доступні лекції на різні теми, – вони цікаві та зрозумілі. Кухня дуже смачна. В цілому 10 із 10. Всім рекомендую!

Ігор, Донецька обл.

В этом месяце мне посчастливилось побывать второй раз в лагере активной реабилитации. Поскольку приехал я очень рано, чтобы я не мерз и долго не ждал, организаторы позаботились и прислали машину, которая забрала меня и еще одного участника и, так как в машину я сам не сажусь из коляски, нас пересадили студенты, с которыми орги заранее договорились. У меня и второго участника шейная травма позвонка и доставка оказалась, более чем нежной. Это место, которое после первого заезда я называл “армией”, но в этот раз все было иначе. Нет, легче здесь не стало, просто я стал самостоятельней, во многом, благодаря именно первому заезду. Впрочем, на этот раз мне показалось, что нагрузок наоборот стало больше, видимо потому, что все участники были шейниками и акцентировалось именно на этом. В моей комнате, кроме меня, был еще один участник, который был гораздо тяжелее меня и, если вначале заезда я слышал от него, что он не сможет то или другое, то к концу, благодаря работе инструктора, это был человек, который уже многое умел и был уверен, что, если не получается сейчас, то обязательно выйдет позже, главное – пробовать и не сдаваться. Каждая дисциплина теперь более “разжевывалась”, при этом ничего не затягивалось и даже наоборот, делалось с двойным усилием, чтобы это точно имело смысл и в итоге мы могли уехать отсюда более опытными, самостоятельными и физически сильными. В прошлом году я прослушал почти все лекции и, не смотря на это, в этом году я почерпнул новых знаний (может слушал в прошлый раз не так внимательно). Ребятки из сервиса отлично знают свою работу, помогают там, где это действительно нужно и легко распознают “ленивые жопы”.

Руслан, Київська обл.

Посоветовала мне сюда приехать – Яна Дорошенко. Летом заполнил анкету и подал заявку. Хотел сюда очень попасть и мне позвонили.. Ехал сюда на интерсити, до этого уже неоднократно на нем ездил. Добрался хорошо и отлично встретили и посадили. По приезду было, в начале очень сложно, т.к не понимал как все делать самому, помогали только с минимальной помощью. Но спустя несколько дней вошел в график и всё стало на свои места. Очень всё нравится и была бы возможность остался бы еще с удовольствием… Спасибо всем организаторам, ну и конечно же, моему наставнику Андрею.

Олександр, Волинська обл.

Зустріли мене на вокзалі добре, з посадкою проблем не виникло. Дорога була тяжкою так як я перший раз в Карпатах, та були проблеми зі здоров’ям, але було весело так якийсь хлопчина співав та грав на гітарі всю дорогу!!!) Мої очівання збулись, поначало було важко увійти в ритм, але з допомогою всіх людей табору все стало супер! З лекцій та дисциплін багато корисного взяв для себе, дещо вже вмів та знав як робити. Сподобалось ставлення інструкторів, всі в рівних умовах! Надіюсь ще отримати запрошення, та приїхати сюди ще.

Назар, Івано-Франківська обл.

По приїзду в табір мене гарно і радісно зустріли,сервіс працює на хорошому рівні,мене акуратно вигрузили і я цим задоволений.
На наступній день в нас почались треніровки,інструктори дуже добре знають свою справу і тому треніровки були корисними і цікавими,я ще більше зміцнив своє тіло і навчився самообслуговування.
В плані лекцій все теж на високому рівні,багато інформації було яка потрібна в моєму житті,всю інформацію подали чітко і зрозуміло.
Що до харчування,тут теж все добре,готували дуже смачно,мені сподобалась. Тому я дуже дякую за те що я знову попав на цей табір активної реабілітації,було дуже весело,корисно,тим більше я получив нові знання і вміння. Всім дякую,все було чудово і на найвищому рівні.

Юрій, Донецька обл.

Очень впечатлила чёткая, слаженная работа организаторов, группы сервиса и инструкторов. Эффективные тренировки, интересные и полезные лекции. Всё это переносит тебя в какое-то другое временное измерение из которого неожиданно завтра сразу домой, а ты хочешь ещё. ГАР – это больше, чем просто круто.

Влад, Київська обл.

Дорога до лагеря долгая но красивая так и хочеться смотреть на пейзаж , по приезду встретили с улыбками и все были приветливые . Номера полностью удобные в использовании и все доступно , персонал , участники, инструктора все очень отзывчивые и легко найти общий язык это те люди которые помогут тебе со всем справиться. Кухня очень сытная и вкусная , очень много перечислять блюд , но по себе скажу голодным не останешься . График очень удобный и время очень хорошо распределено что визде успеваешь . Занятие это что пригодиться в жизни инструктора покажут на своём примере как справляться с той или иной трудностью, организаторы не дадут вам скучать у них всегда много идей. Сюда стоит попасть , проведенное время вы не забудете никогда.

Наташа, Чернівецька обл.

Враження від табору неймовірні! Це дуже корисний досвід! І я безмежно вдячна Організаторам за можливість взяти участь. Найбільш з усього мене приємно вразили організаційні моменти: режим, правила, планування тренувань, все дуже гармонійно поєднувалось з відпочинком. Такий підхід компенсує втому від нагрузок, саме таким чином мені вдавалось абстрагуватись і не зосереджуватись на втомленості. Також дуже сподобалась місцевість і готель. Крім того що навкруги мальовничі краєвиди, сама будівля дуже вдало пристосована для пересування у візку, я жодного разу не відчула дискомфорту. Так само можна сказати і за транспортування зі Львова. Зустріли і посадили на автобус швидко і відмінно. Це була моя перша зустріч з Сервісом, можна сміливо сказати що вони професіонали і чудово підготовлені. Я більш ніж задоволена усіма! Для мене питання самообслуговування стояло дуже гостро, але завдяки цим людям моє перебування і участь в таборі були не такими важкими як я уявляла. Безмежно вдячна їм! Також вдячна Інструкторам, котрі мене вразили своїм досвідом і навичками, якими ділилися на тренуваннях і лекціях. До речі всі лекції були дуже інформативні і було цікаво слухати і запам’ятовувати щось для себе. Особливо коли лектор людина у візку, котра теж пройшла свій шлях. По доброму заздрю тому яких висот вони здобули, адже все це праця над собою, роками. Мені є з кого брати приклад. І я пишаюсь тим що знайома з ними. І взагалі знайомство з новими учасниками теж позитивно вплинуло на мої враження. Спілкування, ігри, квести нас дуже зблизили, і тепер у мене додалося ще більше друзів. На мою думку табір – дуже важлива школа, особливо для тих хто отримав травму не так давно. Жаль що я не потрапила сюди раніше. Буду сумувати за всіма, хто був поруч у дні перебування, а також намагатимуся по максимуму використати набуті знання та навички вдома.

Марія, Житомирська обл.

Коли мене запросили в табір Активної Реабілітації, я уявлення не мала як там буде і чого чекати, довго вагалася, але вирішила все ж таки. Дні в таборі промайнули дуже швидко, була насичена програма; цікаві та корисні тренування; пізнавальні лекції, які допомагають у житті; сумувати не було коли, ще й з такою приємною командою. Прекрасні умови проживання, гарна природа, все для того, щоб насолодитися сповна цим часом. Велике Дякую хочеться сказати Всім організаторам цього табору, інструкторам та групі сервісу.. Цей табір залишив тільки приємні та незабутні дні в моєму житті, в подальшому буду використовувати всі набуті навики.