Державні будівельні норми (ДБН) “Інклюзивність будівель і споруд” запроваджують обов’язкове створення безбар’єрного простору в Україні для всіх маломобільних груп населення: у першу чергу, людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок. Серед іншого, він запроваджує обов’язкове використання принципів універсального дизайну при проектуванні нових громадських та житлових будинків. Зокрема, передбачатимуться всі входи та виходи, у тому числі аварійні, у рівень з землею, а всі об’єкти, які проектуються, мають бути доступними для людей з інвалідністю та/або обладнаними пандусами.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Lev Partskhaladze.

Також, варто зазначити, що одним з безпосередніх учасників розробки як першої версії, так і оновленої редакції ДБН є Голова правління ГО Група Активної Реабілітації – Ярослав Грибальський

Окрім того, з 1 квітня роботодавців зобов’язали облаштовувати робочі місця для людей з інвалідністю, а з початком весни 2019 року в Україні набули чинності нові норми щодо розміщення туалетів, пристосованих для користування людьми з інвалідністю, у громадських місцях.

Дякуємо усім, хто працював над цим надзвичайно важливим питанням!